Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Підведено підсумки пілотного курсу з питань підготовки особового складу органів військового управління логістики ЗСУ за участі іноземних радників

  • >
  • >
  • >
  • Підведено підсумки пілотного курсу з питань підготовки особового складу органів військового управління логістики ЗСУ за участі іноземних радників
25.03.2019

Протягом двох тижнів в стінах Національного університету оборони України імені Івана Черняховського під керівництвом науково-педагогічних працівників інституту оперативного забезпечення та логістики проведено фахову курсову підготовку офіцерів органів військового управління логістики Збройних Сил України.

З метою поглибленого вивчення аспектів планування логістичного забезпечення за стандартами НАТО до проведення курсу приєдналися іноземні фахівці з питань логістики: радник Представництва НАТО в Україні з питань логістики полковник Збігнев Ленарчик, директор Багатонаціонального логістичного координаційного центру ЗС Чехії полковник Ян Гусак, старший оборонний радник з питань логістики при Міністерстві оборони України Девід Колледа, начальник відділу логістичних спроможностей Управління спроможностей оборонної політики штабу НАТО Бруно Кантін, старший офіцер з оперативного планування Управління забезпечення операцій NSPA Ден Доррінгтон, а також іноземний радник з логістичних питань доктрини та військової освіти (DEAG) майор Девід Росс, які надавали консультативно-дорадчу допомогу при розгляді навчальних матеріалів.

В рамках завершення курсу з лекцією виступив експерт НАТО з логістики Бруно Кантін, в якій наголосив на важливості отримання знань з планування логістики:

“Питання планування логістики є досить важливими знаннями, які формують взаємосумісність між країнами-членами Альянсу та дозволяють провадити багатонаціональну співпрацю”, та висловив надію, що прочитані лекції іноземних фахівців логістичного забезпечення задовольнили сподівання слухачів курсу.

Результатом навчання є розроблення слухачами плану логістичного забезпечення угрупування військ в оборонній операції з відпрацюванням його графічної частини використовуючи АСУ “Славутич”. Під час навчальних занять слухачі проводили розрахунки щодо визначення потреби у матеріальних засобах, прогнозування їх можливих витрат та втрат в ході оборонної операції. З метою безперервного забезпечення матеріальними ресурсами визначали необхідні сили і засоби для доставки майна, озброєння та військової техніки до підпорядкованих військових частин.

В ході обговорення заключного етапу навчання іноземні фахівці наголосили на схожості процесу планування логістичного забезпечення в країнах-членах Альянсу і Збройних Силах України та важливості питань визначення критичних видів забезпечення для успішного виконання завдань операції. Підсумовуючи роботу, майор Девід Росс високо оцінив зусилля, які прикладали слухачі.

“Ви зробили дуже гарну роботу за досить короткий час”, - зазначив представник іноземної делегації, акцентувавши увагу на отриманому результаті підготовки.

В заключній промові заступник начальника університету з навчальної роботи генерал-майор С.Салкуцан, подякував іноземним партнерам за конструктивну та продуктивну співпрацю, а також зазначив, що напрацьована програма сприятиме удосконаленню підготовки особового складу органів військового управління логістики Збройних Сил України.