Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Педагогічній майстерності викладача вищої військової школи присвячено новий підручник, презентований в університеті

  • >
  • >
  • >
  • Педагогічній майстерності викладача вищої військової школи присвячено новий підручник, презентований в університеті
08.07.2020

Досить багато людей після прочитання гарної книги відкривали нову еру свого життя.

У гуманітарному інституті на кафедрі суспільних наук університету вийшов у світ підручник «Педагогічна майстерність викладача вищої військової школи». Автор – старший викладач кафедри, кандидат педагогічних наук Ольга Красницька.

Підручник презентує світ педагогічної майстерності не лише перед науково-педагогічними працівниками, а й слухачами та ад’юнктами. Він проливає світло на царину педагогічної творчості, педагогічної етики та культури, професійного розвитку викладача. У ньому відображено основні аспекти професійно-педагогічної діяльності, запропоновано новий підхід до структури педагогічної майстерності, виділено значення ораторського мистецтва в забезпеченні успішності діяльності викладача. Видання з нового боку відкриває такі поняття, як артистизм викладача, інформаційно-комунікаційні технології в підготовці публічної промови, академічний кейс викладача, культура слухання, ефекти професійно-педагогічного спілкування, надаючи їм інноваційного звучання.    

Шлях до педагогічної майстерності в кожного викладача свій. Незмінним є лише одне правило – постійно професійно самовдосконалюватися та розвиватися. У підручнику педагогічна майстерність розглядається як найвищий рівень професійно-педагогічної діяльності, високе мистецтво навчання й виховання, синтез наукових знань, умінь і навичок методичного мистецтва й особистих властивостей викладача вищої військової школи та високий рівень його самоорганізації у професійній діяльності.

Автор підручника в цікавій та оригінальній формі презентує мистецтво педагогічної дії, висвітлює шлях побудови ефективної взаємодії викладача з аудиторією, розкриває таємниці формування позитивного педагогічного іміджу та досягнення авторитету. Занурившись у глибину педагогічного спілкування, читач озброїть себе стратегіями перетворення конфлікту в конструктивну дискусію, відшукає шляхи подолання професійного стресу, профілактики емоційного вигорання, опанує дієві техніки ораторського мистецтва.

Структурно підручник містить дев’ять розділів, кожен із яких розкриває секрети педагогічної майстерності викладача вищої військової школи та озброює читача всебічною інформацією щодо шляхів, методів і засобів професійного й особистісного самовдосконалення, розвитку професійних знань, педагогічних умінь, педагогічної техніки, професійно важливих якостей, педагогічної культури.