Повідом про корупцію
Кібершахрайство
Основне меню
Національний університет оборони України

Перемогами над ворогом зустрічають своє 30-річчя національні Військово-Морські Сили

01.07.2022

У першу неділю липня згідно Указу Президента України від  12 червня 2015 року №331/2015 Військово-Морські Сили Збройних Сил України щорічно відзначають своє професійне свято. Проте, так сталось, що цьогорічний ювілей, а саме 30 років від часу їх створення в новітній період незалежності України, військові моряки відзначають в умовах триваючої героїчної боротьби Українського народу проти держави-терориста – російської федерації.

Сьогодні на угруповання сил та військ Військово-Морських Сил, що безпосередньо залучені до відбиття вторгнення ворога, покладено стратегічні завдання щодо оборони держави з морських напрямків, захисту національної морської економіки, портів та морських перевезень, відбиття висадки морського десанту,  знищення ударних сил противника на морі, де б він не ховався.

Незважаючи на надзвичайно складні умови обстановки вкінці лютого – на початку березня 2022 року, загибель особового складу від ударів ворожої зброї, українські моряки своєчасно розпочали та відважно ведуть боротьбу з багатократно переважаючими силами противника.

Ніхто навіть у найбільш оптимістичних прогнозах не зміг передбачити ті події, що розгорнулись з квітня цього року  у Чорному морі. Нанесенням ударів береговим ракетним комплексом РК-360МЦ “Нептун” спільно із застосуванням інших сил і засобів флотського угруповання, яке діє у складі Сил оборони, противника було “відігнано” аж до його берегів та досягнуто:

2 квітня 2022 року – нанесення ураження фрегату проекту 11356Р  “Ессен”;

13 квітня 2022 року – нанесення ураження ракетному крейсеру проекту 1164  “Москва”, флагманському кораблю чорноморського флоту противника (затонув 14.04.2022);

у квітні – травні 2022 року – знищено 5 бойових катерів противника зі зброєю та  штурмовими підрозділами на борту;

17 червня 2022 року – нанесення ураження судну забезпечення “В. Бех” із ЗРК та іншим озброєнням на борту.

Смертоносною загрозою для ворога стали постійні, майже щодобові з травня цього року удари реактивною артилерією середнього десантного корабля “Юрій Олефіренко” по важливих об’єктах, скупченнях живої сили та військової техніки противника на східному і південному узбережжях Дніпро-Бузького лиману.

Таких прикладів успішної боротьби на морі з багатократно переважаючим противником історія ще не знала. Та головне – застосуванням сил і військ Військово-Морських Сил спільно з силами і засобами інших складових Сил оборони було досягнуто стратегічної мети щодо зриву розгортання угруповань та ведення наступальних дій проти України з морських напрямків. В Національному університеті оборони України здійснюється постійний аналіз бойового досвіду та надання рекомендацій щодо подальших дій на морі.

В теперішній час за підтримки усього Українського народу та іноземних партнерів Військово-Морські Сили Збройних Сил України нарощують свої спроможності і надалі продовжуватимуть нищити противника, виконувати поставлені завдання із забезпечення оборони держави з морських напрямків, звільнення окупованих територій України і серед них – українського Криму та доведуть підступному ворогу, що перемога буде за нами!

Слава Військово-Морським Силам Збройних Сил України! 

Слава Україні!