Повідом про корупцію
Кібершахрайство
Основне меню
Національний університет оборони України

Першокурсники-богунівці склали Клятву ліцеїста

14.10.2023

Сьогодні, 14 жовтня, вихованці Київського військового ліцею імені Івана Богуна урочисто виголосили Клятву ліцеїста.

Привітати вихованців ліцею завітав перший заступник Міністра оборони України генерал-лейтенант Олександр Павлюк.

 

“Ми готові віддати свої сили та вміння в ім’я Незалежності та Соборності України, жертовно служити та самовіддано захищати свою країну від будь-якого агресора! Клянемося!” – водночас гучно та схвильовано лунали голоси юнаків та дівчат над стройовим плацом цього сонячного жовтневого дня.

Цьогоріч стіни навчального закладу поповнили понад 300 ліцеїстів, серед яких майже три десятки дівчат. Батьки близько сорока першокурсників наразі виконують бойові завдання із відсічі російського агресора у складі Сил оборони України. Одинадцять ліцеїстів  – діти військовослужбовців, які загинули, обороняючи Батьківщину від ворога.  

Під час загальної хвилини мовчання присутні вшанували світлу пам’ять полеглих борців за  Свободу та Незалежність України.

Перед вищим командуванням, своїми батьками, рідними та товаришами новоспечені богунівці пообіцяли бути гідними слави пращурів, продовжувати та примножувати славні традиції українського війська, відповідально та свідомо виконувати обов’язки ліцеїста, готуватися до військової служби та бути вірними девізу Київського військового ліцею імені Івана Богуна: “Держава! Честь! Відвага!”

– Проголошуючи сьогодні Клятву ліцеїста, ви берете на себе відповідальний обов’язок, – звертаючись до юнаків та дівчат наголосив перший заступник Міністра оборони України генерал-лейтенант Олександр Павлюк. – Цим обов’язком є ваш свідомий вибір вступити до ліцею і отримати законне право вдягнути військовий однострій та мати можливість перебувати в одній лаві із захисниками держави.

Від імені керівництва оборонного відомства генерал-лейтенант Олександр Павлюк привітав молоде поповнення ліцею із важливим життєвим етапом, побажав успіхів у навчанні, надійної товариської підтримки, пишатись обраною справою, а головне – непохитної віри у спільну Перемогу та найшвидшого відновлення миру в Україні.

Напутні слова пролунали на адресу винуватців урочистостей від Начальника Національного університету оборони України, до складу якого нещодавно увійшов Київський військовий ліцей імені Івана Богуна. Генерал-полковник Михайло Коваль зазначив, що юні богунівці вступали до ліцею під час  повномасштабної війни − у дуже складний історичний період для нашої держави, та вже розпочали своє навчання та підготовку до майбутніх перемог.   І тому  заслуговують щирих слів подяки за цей важливий крок у житті.

–  Сьогодні батьки, старші брати та сестри наших вихованців перебувають на передовій та своїм прикладом демонструють, як треба боронити рідну землю, любити свій народ та доводять, що нічого неможливого немає, – сказав генерал-полковник Михайло Коваль. – Я впевнений, що найближчим часом вся Україна буде звільнена. Маю надію, що  нинішнім ліцеїстам не доведеться боронити державу зі зброєю в руках. Але кожному та кожній з вас слід наполегливо навчатися, аби в майбутньому мати можливість стати фахівцями, готовими дати гідну відсіч одвічному нашому ворогові.

Сумлінно освоювати військову науку, аби стати гідними нащадками українських захисників та захисниць, продовжувачами славетних героїчних військових традицій й подвигів побажали першокурсникам Герой України заступник начальника Національного університету оборони України генерал-майор Ігор Гордійчук,  начальник Київського військового ліцею полковник Євген Камалов, військовий капелан отець Максим, який також благословив юнаків та дівчат на навчання. Також їх поздоровили батьки та поважні гості.

Вітаємо юних патріотів зі знаменним днем у житті! Плідного навчання та майбутніх кар’єрних висот у військовій справі. Віримо, що разом ми відвоюємо територіальну цілісність нашої держави та звільнимо тимчасово захоплені окупантами міста й села.  Слава Україні!