Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Питання стратегічних комунікацій, інформаційних операцій та роль НАТО у протидіях гібридним загрозам обговорюють учасники XІХ Міжнародного тижня

  • >
  • >
  • >
  • Питання стратегічних комунікацій, інформаційних операцій та роль НАТО у протидіях гібридним загрозам обговорюють учасники XІХ Міжнародного тижня
02.04.2019

В Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського триває Міжнародний тиждень на тему: “НАТО після Брюссельського саміту та виклики XXI століття”. Захід організований спільно з Оборонним коледжем НАТО (м. Рим, Італія) та Школою НАТО (м. Обераммергау, Німеччина).

Протягом Міжнародного тижня з лекціями для слухачів університету та представників навчальних закладів силових структур України виступають експерти НАТО, видатні науковці та посадові особи структур Альянсу, які  безпосередньо беруть участь у формуванні політики організації.  

Із лекцією про підходи Російської Федерації до конфлікту виступив офіцер відділу оборонної політики та планування штаб-квартири НАТО (США) Дейв Джонсон, який допомагає розвивати оборонну політику, включаючи посилене стримування і оборону. Він, зокрема, охарактеризував стратегічні цілі Росії та підходи до їх досягнення, а також ризики ескалації, притаманні російському підходу до конфлікту.

Запрошений експерт відділу досліджень Оборонного коледжу НАТО доктор Марк Озава, який вивчає політику в енергетичній сфері та Російсько-Євразійські відносини, у своєму виступі дав оцінку того, як нафтогазова промисловість впливає на геополітику в Європі та Росії та можливі наслідки для України.

Огляд політики НАТО щодо Стратегічних комунікацій (StratCom) та інформаційних операцій (InfoOps), переваги використання їх у протидії гібриднїй війні у своєму виступі провів підполковник Ерік Пінсон дю Сел , директором курсу та інструктором Школи НАТО. Він поінформував учасників заходу щодо концепції Стратегічних комунікації та інформаційних ресурсів Альянсу.

Змістовним та актуальним був виступ Директора Центру інформації та документації НАТО в Україні Барбори Моронкової про роль Альянсу у протидіях гібридним загрозам. У лекції йшлося про ключові стратегії НАТО:  підготовку, стримування, захист.

З 2015 року НАТО має стратегію щодо своєї ролі у боротьбі з гібридною війною. Щоб бути готовим, організація постійно збирає, обмінюється та оцінює інформацію з метою виявлення та віднесення будь-якої поточної гібридної діяльності. Навчання, тренування та освіта також відіграють важливу роль у підготовці до протидії гібридним загрозам.

Для стримування гібридних загроз Альянсом вирішено діяти оперативно, коли завгодно і коли це необхідно. Вона продовжує підвищувати готовність і зміцнюватиме процес прийняття рішень. Це є сильним сигналом про те, що НАТО покращує свою політичну та військову реакцію та здатність розгортати відповідні сили у потрібному місці у потрібний час.