Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Представники університету взяли участь у 12-й конференції Балтійського товариства спортивних наук “Спортивна наука для спортивної практики та підготовка викладачів”

  • >
  • >
  • >
  • Представники університету взяли участь у 12-й конференції Балтійського товариства спортивних наук “Спортивна наука для спортивної практики та підготовка викладачів”
28.04.2019

Представники нашого університету взяли участь у 12-й конференції Балтійського товариства спортивних наук “Спортивна наука для спортивної практики та підготовка викладачів” та підписали угоду про співпрацю між Національним університетом оборони України імені Івана Черняховського та Академією освіти університету імені Вітаутаса Великого (м. Вільнюс, Литва).

В цьому році до конференції залучились представники Литви, Латвії, Естонії, Польщі, Казахстану, Ізраїлю, Іспанії, Великобританії, Норвегії, Тайланду, Турції,  Греції, Республіки Білорусії та України. Представниками від нашого університету були начальник навчально-наукового інституту фізичної культури та спортивно-оздоровчих технологій полковник Олександр Петрачков та провідний науковий співробітник інституту Надія Височіна.

Конференція була розподілена за такими напрямами: Наукове керівництво тренувальними та спортивними рухами спортсменів; Навчально-психологічні аспекти навчання спортсменів та викладачів; Фізіологія спорту, біохімія, медицина; Фізична активність, відпочинок і здоров'я.

На секційному засіданні Надією Височіною була зроблена доповідь на тему: “Заснування навчально-наукового інституту фізичної культури та спортивно-оздоровчих технологій Національного університету оборони України та перспективи розвитку”.

Особливо цікавими виявились доповіді спеціалістів з Великобританії Л.Пyрди за темою: “Благополуччя спортсменів в контексті баскетболу в європейських країнах: досвід, проблеми та можливості” та С.Грей за темою: “Важливість підтримки маси скелетних м'язів для метаболічного здоров'я”.

В ході конференції зав’язались корисні зв’язки з представниками цих країн. Запропонована співпраця з різними представниками в сфері фізичного виховання і спорту на основі принципів взаєморозуміння, взаємоповаги і взаємовигідної співпраці, поглиблення наукового співробітництва з метою ефективного використання спільних можливостей для провадження освітньої, наукової та науково-технічної діяльності, проведення науково-педагогічних досліджень і впровадження їх результатів в освітній процес. Від 25 квітня 2019 року співпраця була закріплена договором про співробітництво між Національним університетом оборони України імені Івана Черняховського та Академією освіти університету імені Вітаутаса Великого.

ДОВІДКА:

Академія освіти університету ім. Вітаутаса Великого (літ. Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademija, з 2011 до 2019 року – Литовський університет освітніх наук (літ. Lietuvos edukologijos universitetas), раніше Вільнюський педагогічний університет літ. Vilniaus pedagoginis universitetas)) - вищий навчальний заклад в Вільнюсі, з 1 січня 2019 року реорганізовано в Академію освіти Університету ім. Вітаутаса Великого. Готує педагогів різних спеціальностей для шкіл різного рівня. Заснований як державний педагогічний інститут.