Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Практичне тренування з фахівцями Озброєння щодо планування технічних територій(розміщення сховищ) баз, арсеналів відповідно до вимог НАТО/ООН.

  • >
  • >
  • >
  • Практичне тренування з фахівцями Озброєння щодо планування технічних територій(розміщення сховищ) баз, арсеналів відповідно до вимог НАТО/ООН.
06.03.2019

 

В рамках міжнародного співробітництва України – НАТО між Озброєнням Збройних Сил України та Офісом NSPA було прийнято рішення щодо проведення практичного тренування з фахівцями Озброєння з питань планування технічних територій (розміщення сховищ) баз, арсеналів відповідно до вимог НАТО/ООН.

Відповідно цього рішення 4 березня 2019 року на базі інституту оперативного забезпечення та логістики Національного університету оборони України імені Івана Черняховського було проведено практичне тренування.

До тренування були залучені представники Офісу NSPA, ДП МО України “Центральний проектний інститут”, Центрального управління безпеки військової служби Збройних Сил України, заступники командирів арсеналів, баз з безпеки, науково-педагогічні працівники інституту оперативного забезпечення та логістики Національного університету оборони України імені Івана Черняховського.

Метою тренування було удосконалення питань планування технічних територій (розміщення сховищ) баз, арсеналів відповідно до вимог НАТО/ООН.

Під час проведення тренування учасники ознайомилися з вимогами стандартів НАТО/ООН, зокрема:

AASTP-5 (безпечні відстані та геометричні параметри і вимоги до обвалувань, процеси управління ризиками, оцінка ризиків).

AOP-2 (індефікація боєприпасів, маркування боєприпасів, використання кольорів, символів відповідно стандартів НАТО).

Крім того кожен учасник за допомогою програмного забезпечення OpenJump практично провів розрахунки щодо:

проектування місць зберігання боєприпасів на місцевості;

прогнозування небезпечних зон під час вибуху (підриву) боєприпасів;

визначення кількості вибухової речовини, яку дозволяється зберігати в одному місці зберігання боєприпасів.

Отримані знання будуть використовуватися офіцерами під час виконання ними службових обов’язків відповідно займаних посад та під час проведення занять зі слухачами Національного університету оборони України імені Івана Черняховського.