Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Представник Університету взяв участь у роботі міжнародної конференції “Західні відповіді на нелінійні виклики з боку Росії”

  • >
  • >
  • >
  • Представник Університету взяв участь у роботі міжнародної конференції “Західні відповіді на нелінійні виклики з боку Росії”
11.03.2019

Начальник кафедри стратегії національної безпеки та оборони Інституту державного військового управління Національного університету оборони України імені Івана Черняховського доктор військових наук, старший науковий співробітник полковник Юрій Пунда взяв участь у роботі конференції в якості спікера на панелі “Україна, Білорусь та Грузія: розбудова спроможності та стійкості”.

7 – 8 березня 2019 року Балтійський оборонний коледж (BALTDEFCOL) вже п’ятий раз організував щорічну конференцію про Росію. Цьогорічна конференція мала назву “Західні відповіді на нелінійні виклики з боку Росії”. Конференція була зосереджена на концепції трансатлантичного стримування Росії та важливості стримування для безпеки в більш широкому Балтійському регіоні. Розглядались питання аналізу численних російських військових навчаннь у 2017-2018 роках, уроків, отриманих від дій Росії в Україні, а також потенційних загроз, що виникають від військової модернізації Росії. Особлива увага також приділялася 70-річчю НАТО і 15-й річниці приєднання країн Балтії до Організації Північноатлантичного договіру.

Щорічна конференція про Росію цього року зібрала понад 300 висококваліфікованих фахівців, експертів, науковців, військових керівників та студентів з усього світу. Зі вступною промовою на  конференції виступив Раймундас Каробліс, міністр національної оборони Литви.

Під час виступу на конференції полковник Ю. Пунда висвітлив масштаби збитків, які нанесла Україні Російська Федерація, можливі наслідки мілітаризації Криму та посилення угруповань військ Росії поблизу північних та східних кордонів України. Особливу зацікавленість учасники конференції виявили у розгляді питань щодо заходів та ресурсів, які необхідні для протидії гібридній агресії Росії.   

Під час конференції учасники висловлювали щиру підтримку Українському народові та Збройним Силам України та розуміння того, що сьогодні Україна є, по суті східним флангом НАТО.