Повідом про корупцію
Особливості декларування 2021
Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Представник університету – учасник І-го Союзницького міжнародного військового походу «Загартовані війною» здолав найвищу вершину України

  • >
  • >
  • >
  • Представник університету – учасник І-го Союзницького міжнародного військового походу «Загартовані війною» здолав найвищу вершину України
19.02.2021

В Ужгороді відбулася пресконференція учасників І-го Союзницького міжнародного військового походу «Загартовані війною», які піднялися на найвищу вершину України – Говерлу.

У сходженні 15 лютого взяли участь військові оперативних командувань Захід, Схід, Північ, Південь, Сухопутних військ, ГО «Українська асоціація інвалідів АТО», апарату Головнокомандувача Збройних Сил України, представники військовослужбовців НАТО, десятирічна чемпіонка з багатьох видів спорту Ніколь Князева, громадські активісти.

Представник Національного університету оборони України імені Івана Черняховського полковник Микола Журавльов розповів, що ідея здійснити такий підйом на Говерлу виникла в нього влітку під час розмови з міським головою Ужгорода Богданом Євстафійовичем. Микола Журавльов відзначив представників НАТО, які підтримують нашу країну у протидії агресії на Сході і піднімають патріотичний дух не лише військовослужбовців, а й усіх жителів України.

Похід відбувся за розпорядженням Головнокомандувача Збройних Сил України. Долучилися 35 учасників, 26 із них дісталися до вершини, зокрема і 10-річна спортсменка. Хоча був сніг, 20-градусний мороз, шквальний вітер – втілили все задумане, вшанували пам’ять загиблих військовослужбовців, працівників правоохоронних органів. Одне із завдань від Головнокомандувача ЗСУ було також перевірити зразки взуття для гірсько-піхотних бригад, воно, до речі, отримало позитивні відгуки.

Керівник тренувальної місії для військових із Литви Томас Матулявічюс відзначив, що Литва підтримує і буде підтримувати Україну у боротьбі з агресором і прагненні приєднатися до НАТО, розповів, що підйом був непростим, багато ситуацій – неочікуваними, але такі заходи дуже сприяють розширенню особистих контактів, налагодженню співпраці.

Представник міжнародної тренувальної місії зі США Антон Гопкінс наголосив, для нього та його колег великою честю було взяти участь в поході, вшанувати загиблих героїв, що хоч у горах було дуже холодно, надзвичайно теплий прийом всі учасники відчули в Рахові та Ужгороді.

Представниця військовослужбовців Канади Браєр Ляпоінт відзначила гостинність, яку постійно відчували на Закарпатті.

Військовий капелан Дмитро Каран акцентував, що такі заходи допомагають повернути тих, хто пройшов війну, до мирного життя і що сильні духом обов’язково переможуть і в тілесній боротьбі.

Офіцер штабу оперативного командування «Північ» підполковник Володимир Василенко додав, що сходження на Говерлу – ще одна маленька цеглинка міцного фундаменту, на якому будується співпраця України з НАТО.

Український прапор поруч зі стягами інших країн, представники яких дісталися на Говерлу 15 лютого, підняла чемпіонка у кількох видах спорту Ніколь Князева. Дівчинка займається понад десятком видів спорту, серед них воркаут, гімнастика, плавання, вітрильний спорт, дзюдо, стрибки на лижах із трампліну, міні-гольф, теніс, легка атлетика тощо, дівчинка тренує молодих людей, які навчаються в Київському військовому ліцеї ім. Івана Богуна.

Учасники акції висловили сподівання, що такі спільні, з глибоким символізмом міжнародні акції стануть доброю традицією і об’єднуватимуть сильних духом представників багатьох країн.

АрміяInform  Ужгородська міська рада