Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Представник університету обраний до Глобальної комісії з наркополітики при ООН

20.11.2019

Науково-педагогічний працівник, професор кафедри правового забезпечення гуманітарного інституту доктор юридичних наук, професор Володимир Тимошенко взяв участь у роботі зазначеної комісії, завданнями якої є: перегляд основних передумов, ефективність і наслідки «війни з наркотиками»; оцінка ризиків і переваг різних підходів до вирішення проблеми наркотиків на національному рівні; розробка робочих, науково обґрунтованих рекомендацій для проведення конструктивної юридичної і політичної реформи.

         Учасники наради одноголосно підтримали ініціативу про створення регіонального відділення Глобальної комісії з наркополітики в регіоні Східної Європи та Центральній Азії, розробили і затвердили технічне завдання ініціативній групі, окреслили коло осіб, яким буде запропоновано ввійти до складу комісії.

         Від України до складу Комісії учасники наради внесли і одностайно підтримали кандидатуру професора Володимира Тимошенка. Планується, що Регіональне відділення Глобальної комісії з наркополітики розпочне свою роботу з середини 2020 року.

         В основі ефективної боротьби з наркотиками передбачені п’ять пріоритетів: здоров’я і безпека людей; забезпечення доступу до життєво необхідних і обезболюючих ліків; припинення криміналізації і позбавлення волі людей, які вживають наркотики; переорієнтація дій правоохоронних органів на боротьбу з незаконним обігом наркотиків і організованою злочинністю; регулювання і контроль наркоринку силами держави.