Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Представники гуманітарного інституту університету долучилися до курсу з питань когнітивно-поведінкової терапії

  • >
  • >
  • >
  • Представники гуманітарного інституту університету долучилися до курсу з питань когнітивно-поведінкової терапії
16.01.2020

У період з 13 по 16 січня 2020 року мобільною тренувальною групою ЗС США в Європі проводився курс з питань когнітивно-поведінкової терапії на базі Військової академії (м. Одеса). Захід проходив під керівництвом Головного управління морально-психологічного забезпечення ЗС України.

До тренінгу долучилися представники 254-го загону бойового та оперативного стресу (COSC) (США), сектору безпеки та оборони України, вищих військових навчальних закладів України і, зокрема, гуманітарного інституту НУОУ.

Програма курсу передбачала проведення занять, на яких вивчались питання введення до когнітивно-поведінкової терапії (КТП), концептуалізації випадків, планування лікування та вивчення проблеми, виявлення дисфункціональних думок та активізація поведінки. Увага також приділялася вправам на глибоке дихання та прогресивне м’язове розслаблення. Були розглянуті способи припинення терапії та профілактика рецидивів і КТП з парами, сім’ями та групами.

Під час занять було обговорено низку дискусійних питань за тематикою курсу.

Українські та американські фахівці обмінялися практичним досвідом надання психологічної допомоги військовослужбовцям. Спільними зусиллями були визначені шляхи подальшого вивчення та удосконалення підходів до використання когнітивно-поведінкової терапії для подолання проблем, пов’язаних з психічними розладами.