Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Представники гуманітарного інституту взяли участь у тренінгу з психологічного здоров’я

05.10.2019

Відповідно Плану заходів міжнародного співробітництва Міністерства оборони України та Збройних Сил України на вересень-жовтень 2019 року під керівництвом Головного управління морально-психологічного забезпечення ЗС України днями на базі Військового інституту Київського націонильного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ) мобільною тренувальною групою ЗС США в Європі проводився курс-тренінг з поведінкового здоров’я.

До тренінгу долучилися представники 254-го загону бойового та оперативного стресу (COSC) (США), сектору безпеки та оборони України, вищих військових навчальних закладів України і зокрема, гуманітарного інституту Національного університету оборони України імені Івана Черняховського.

За програмою курсу були проведені заняття, на яких теоретично вивчалися питання міркувань щодо культурних особливостей сприйняття психічних відхилень і самогубства; оцінки схильності до самогубства; психіатричної допомоги пацієнтам зі схильністю до суїциду; самогубства, провини вцілілих і моральної травми; діалектико-поведінкової терапії; медичного обстеження перед передислокацією та після її закінчення; підходів до вивчення хронологічної вісі суїциду і за допомогою кейс-технологій опрацьовувалися ситуації із застосуванням методики діагностики суїцидальних намірів тощо.

Під час занять було обговорено низку дискусійних питань за тематикою курсу, а також українські та американські фахівці обмінялися практичним досвідом щодо надання допомоги військовослужбовцям схильним до самогубства. Спільними зусиллями були визначені шляхи подальшого вивчення та удосконалення підходів щодо подолання проблем пов’язаних з суїцидальною поведінкою серед військовослужбовців та членів їх сімей.