Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Представники університету беруть участь у багатонаціональному командно-штабному навчанні “Rapid Trident-2019”

  • >
  • >
  • >
  • Представники університету беруть участь у багатонаціональному командно-штабному навчанні “Rapid Trident-2019”
26.09.2019

На Львівщині у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки тривають міжнародні командно-штабні навчання із залученням військ «Rapid Trident-2019», у яких беруть участь понад 3500 військовослужбовців із 14 країн світу. Метою навчань є обмін професійним досвідом та підвищення рівня взаємосумісності між підрозділами та штабами Збройних Сил України, США, інших держав-членів та партнерів НАТО. Командно-штабна фаза навчання підтримується засобами імітаційного моделювання JCATS, що дозволяє моделювати дії своїх підрозділів та умовного противника у єдиному віртуальному просторі в режимі реального часу.

Відповідно до структури навчання Центр імітаційного моделювання університету визначений у якості віддаленого підрозділу (елементу розподіленого навчання з використанням засобів імітаційного моделювання). На базі центру розгорнуто штаб багатонаціональної бригади. Обов’язки на визначених штабних посадах виконують українські та іноземні слухачі Курсу “Офіцер багатонаціонального штабу”, а також науково-педагогічні працівники Навчально-наукового центру міжнародної миротворчої діяльності університету, а з числа фахівців Центру імітаційного моделювання сформована група супроводження апаратно-програмних засобів. Крім того, представники Центру імітаційного моделювання відряджені для виконання обов’язків на посадах у штабі керівництва навчанням безпосередньо на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки.

З метою ознайомлення з ходом КШН “Rapid Trident-2019” та особливостями підготовки слухачів в університеті Центр імітаційного моделювання відвідали представники Національної гвардії штату Каліфорнія (США) полковник Джессі Міллер (Jesse Miller) та підполковник Діллон Хайнс (Dillon Haynes), які поспілкувались з учасниками навчання та поділились власним досвідом організації роботи штабу і проведення командно-штабних навчань такого рівня.