Повідом про корупцію
Особливості декларування 2021
Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Присягу на вірність Українському народові склали випускники Кафедри військової підготовки

29.08.2020

Сьогодні, 29 серпня, на території Національного університету оборони України імені Івана Черняховського за участю першого заступника Міністра оборони України Івана Руснака відбулася урочиста подія ‒ випускники Кафедри військової підготовки склали присягу на вірність Українському народові. В недалекому майбутньому 412 студентів із 42-х закладів вищої освіти отримають первинне офіцерське військове звання ‒ "молодший лейтенант" адже зобов’язалися обороняти територіальну цілісність і Незалежність країни, бути опорою і щитом для свого народу.

На початку дійства усі присутні приєдналися до загальнонаціональної хвилини мовчання на вшанування пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Відбулося покладання квітів до пам’ятної стели “Захиснику Вітчизну”, встановленої в університеті. На грудях в кожного випускника ‒ квітка соняшника, яка стала символом скорботи за загиблими на Донбасі українськими героями.

‒ Ритуал складання Військової присяги відбувається в особливий день. Сьогодні, в День пам’яті захисників України, ми згадуємо та вшановуємо пам’ять воїнів, які полягли в  боротьбі за незалежність і суверенітет нашої країни. Цього дня, 6 років тому, під Іловайськом відбувся прорив української групи військ з російського оточення. Тоді загинула найбільша кількість наших військовослужбовців за всю історію війни. Ми пам’ятаємо їх героїзм. Ми живі, поки пам’ятаємо! – зазначив начальник університету генерал-лейтенант Анатолій Сиротенко.

Він наголосив, що саме нинішнім випускникам університету, вихованцям Кафедри військової підготовки, випала доля проживати ратні справи  своїх старших товаришів і бойових побратимів із захисту рідної землі.  Генерал-лейтенант Анатолій Сиротенко привітав юнаків і дівчат та побажав майбутнім офіцерам запасу легкої служби, міцного здоров’я і миру над нашою країною. Також він висловив сподівання, що знання і навички, які випускники отримали під час навчання, стануть фундаментом їхнього професіоналізму і запорукою самореалізації.

Вони довго  йшли до омріяного випуску: приборкували нелегку військову тактику, підкорювали мистецтво інженерної підготовки, пізнавали загадкові властивості азимутів на топографії, бігали, стріляли, окопувалися, орієнтувалися, словом, готувалися до відповідального дня виголошування Військової присяги.

На успішну службу випускників благословив військовий капелан, настоятель Свято-Покровської парафії Православної церкви України Дмитро Присяжний.

До речі, на святі були присутні батьки і близькі випускників. Це стало можливим за умови дотримання карантинних обмежень та правил.

Цьогоріч організатори заходу вирішили відійти від тривіальних сценаріїв. Сьогоднішнє свято стало доказом того, що креативу в армії місце є. Після урочистої частини на гостей очкували показові виступи.

Вихованці кафедри військової підготовки демонстрували свої вміння з рукопашного бою й тхеквондо. Також студенти імітували дії механізованого взводу на полі бою з використанням техніки і холостих пострілів. Не менш видовищним були стройові прийоми і рухи з АК-74, які виконували дівчата-випускниці. Свою майстерність група випускників продемонструвала у діях з самозарядним карабіном Сімонова. А урочистого настрою дійству додало дефіле військового оркестру. Завершили святкову програму флешмобом за участю солістів оркестру і всіх випускників під пісню “Україна”. Це стало подарунком для всіх присутніх.

‒ На підготовку до заходу ми задіяли багато сил і творчих задумів. Хотілося відійти від застарілих традицій і показати щось оригінальне, ‒  говорить начальник кафедри військової підготовки полковник Євген Камалов.

Сьогодні можемо сміливо стверджувати, що лави військових поповнилися амбіційними молодими, енергійними та патріотично налаштованими офіцерами запасу. Можливо, їм трішки бракує досвіду, але знань і навичок, енергії та патріотизму точно не займати. Понад 30 випускників планують підписати контракт зі збройними силами, проте й  інші готові стати на захист суверенітету країни в будь-яку мить.

Стажистка прес-служби університету курсант ВІКНУ Євгенія ПУГАЧ