Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Привітання начальника Національного університету оборони України імені Івана Черняховського з нагоди Міжнародного дня миротворців ООН

  • >
  • >
  • >
  • Привітання начальника Національного університету оборони України імені Івана Черняховського з нагоди Міжнародного дня миротворців ООН
29.05.2019

Шановні воїни-миротворці, військовослужбовці,

працівники та ветерани Збройних Сил України!

        

         Щиро вітаю Вас з із професійним святом ‒ Міжнародним днем миротворців ООН!

Міжнародний день миротворців Організації Об’єднаних Націй, затверджений Генеральної Асамблеєю ООН у 2002 році. Він святкується 29 травня – в день, коли у 1948 році була створена перша місія Ради безпеки ООН з підтримки миру. Це свято – дань мужності та самовідданої  ратної праці воїнів  миротворчих контингентів, які під прапором ООН захищали та захищають мир та спокій в різних “гарячих точках” світу.

Протягом цих двадцяти семи років особовий склад національних контингентів і персоналу Збройних Сил України у складі міжнародних операцій з підтримання миру і безпеки сприяє забезпеченню міжнародної стабільності та безпеки і створює сприятливі умови для формування позитивного іміджу нашої держави у світовому суспільстві. Наразі 275 військовослужбовців Збройних Cил України беруть участь в 5 міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки під егідою ООН на території Демократичної Республіки Конго, Південного Судану, Кіпру, Косово, Республіка Сербія та району Аб’єй.

Українським миротворцям притаманні патріотизм і мужність,  високий професійний рівень, самовіддане ставлення до виконання державних завдань. За це вони одержують гідну оцінку міжнародної спільноти. Тому Україна пишається своїми синами – миротворцями, які несуть мир і спокій багатьом народам світу.

В цей день, з біллю у серці, згадуємо наших бойових побратимів, для яких миротворча місія стала останньою.

Шановні миротворці! На жаль, й сьогодні існують чимало зон збройних конфліктів, від яких страждають тисячі мирних людей. Ваш високий професійний рівень і вірність військовому обов’язку забезпечують  мир та стабільність у різних регіонах планети.

Приємно зазначити, що значна частина військовослужбовців, які мають досвід участі в миротворчих операціях, сумлінно виконують свій військовий обов’язок у ході проведення операції Об’єднаних сил на Сході країни.

З нагоди свята бажаю міцного здоров’я, щастя, миру, злагоди,  добробуту успіхів у службі та праці. Нехай ваші високі професійні та моральні якості, бойовий досвід завжди надійно служать ідеалам гуманізму та справі захисту життя людей!

 

Слава Україні

Начальник Національного університету оборони України 

імені Івана Черняховського

генерал-лейтенант                                       А.СИРОТЕНКО