Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

ПРИВІТАННЯ начальника Національного університету оборони України з Днем українських миротворців

15.07.2020

Шановні воїни-миротворці! Дорогі бойові побратими!

Сьогодні в Україні відзначається  День українських миротворців. Віддаючи честь тим, хто не пошкодував свого життя і здоров’я, а також з метою зміцнення славних національних традицій, враховуючи внесок і значення національного миротворчого контингенту України у справі зміцнення миру і злагоди в зонах військових конфліктів, 21 травня 2013 року Верховна Рада України ухвалила Постанову «Про встановлення Дня українських миротворців», згідно з якою українські миротворці відзначають своє професійне свято 15-го липня.

Представники Збройних Сил України проходять службу на штабних посадах у складі багатонаціональних органів військового управління НАТО, починаючи з 2000 року. Загальна кількість українських військовослужбовців, які брали участь у миротворчих операціях, становить понад 45 тисяч.

Миротворчі операції є одним з вагомих елементів підтримки високого рейтингу українських військових.

З перших днів російської агресії на Донбасі більшість українських миротворців стали учасниками антитерористичної операції, а згодом – операції Об’єднаних сил.

На цей час 25 українських військовослужбовців виконують службові обов’язки на посадах у штабах та інших органах військового управління Альянсу. 

Ми пишаємося тим, що сьогодні 7 військовослужбовців Національного університету оборони України імені Івана Черняховського беруть участь у Міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки під проводом ООН та НАТО, а саме: у Демократичній Республіці Конго, Республіці Малі та Ісламській Республіці Афганістан.

Участь офіцерів університету у складі Міжнародних операцій з підтримання миру і безпеки під проводом ООН та НАТО надає їм можливість підвищити свій професійний рівень, більш якісно, з урахуванням практичного досвіду, проводити заняття під час спеціальної курсової підготовки на Кафедрі підготовки миротворчого персоналу Навчально-наукового центру підготовки офіцерів для багатонаціональних штабів та гідно представляти наш університет під час участі у заходах міжнародного військового співробітництва.

Від керівництва та Вченої ради університету вітаю Вас з Днем українських миротворців! Висловлюю подяку українським миротворцям за те, що ризикуєте життям заради забезпечення миру у найнебезпечних місцях нашої планети! Бажаю Вам міцного здоров’я, успішного виконання миротворчих місій і щасливого повернення до власних домівок.

Слава українським миротворцям!

Слава Збройним Силам України!

Слава Україні!

Начальник Національного університету оборони України імені Івана Черняховського

генерал-лейтенант Анатолій СИРОТЕНКО