Повідом про корупцію
Особливості декларування 2021
Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Проведено міжнародні онлайн зустрічі з питань комп’ютерного адаптивного мовного тестування згідно з вимогами НАТО STANAG 6001

  • >
  • >
  • >
  • Проведено міжнародні онлайн зустрічі з питань комп’ютерного адаптивного мовного тестування згідно з вимогами НАТО STANAG 6001
30.04.2021

Упродовж 28 та 30 квітня 2021 року представники університету демонстрували можливості програми комп’ютерного адаптивного мовного тестування (КАМТ) згідно з вимогами НАТО STANAG 6001. Представлення відбувалося під час міжнародних онлайн зустрічей з представниками Робочої групи з питань дистанційної освіти Консорціуму оборонних академій та дослідницьких інституцій програми НАТО “Партнерство заради миру”, а також експертами Бюро НАТО з міжнародної мовної координації (BILC). В умовах сьогодення удосконалення продукту для КАМТ відбувається у рамках міжнародного наукового проєкту “Комп’ютерне адаптивне мовне тестування – КАМТ” за підтримки програми НАТО DEEP.

У міжнародній зустрічі взяли участь експерти та координатори з BILC, зокрема голова управління програми вивчення англійської мови Європейського центру досліджень у галузі безпеки імені Джорджа Маршала Пеггі Гарза (Німеччина), секретар BILC Бранка Петек, директор е-Академії Програми НАТО DEEP Пьотр Гавлічек, голова Робочої групи з питань дистанційної освіти Консорціуму оборонних академій та дослідницьких інституцій програми НАТО “Партнерство заради миру” Грета Керемідчева та начальник групи мовного тестування Національного оборонного коледжу імені Г. Раковського Анна Гунчева (Болгарія).

Представники навчально-наукового центру іноземних мов, зокрема полковник Михайло Гребенюк (керівник наукового проєкту КАМТ), майор Вікторія Крикун (авторка методики КАМТ), Наталія Тарасенко (експертка з питань КАМТ), а також начальник наукового центру дистанційного навчання – підполковник Максим Тищенко (координатор з питань КАМТ) продемонстрували можливості розробленого програмного продукту КАМТ з перспективи тестуємого, викладача та адміністратора. Під час зустрічі партнери висловили зацікавлення адаптивною методикою КАМТ, оскільки Україна є першою країною, яка запропонувала свій програмний продукт для апробації міжнародним партнерам.

Онлайн заходи сприяли обміну досвідом з питань розроблення адаптивних іншомовних методик відповідно до вимог мовного стандарту НАТО STANAG 6001, а також координації подальшої міжнародної співпраці в цьому напрямі.