Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Проведено науково-практичний семінар “Проблемні питання захисту національних інтересів України і забезпечення міжнародної безпеки в чорноморському регіоні в умовах триваючої збройної агресії

  • >
  • >
  • >
  • Проведено науково-практичний семінар “Проблемні питання захисту національних інтересів України і забезпечення міжнародної безпеки в чорноморському регіоні в умовах триваючої збройної агресії
18.12.2020

У Національному університеті оборони України 17 грудня 2020 року проведено науково-практичний семінар за темою: “Проблемні питання захисту національних інтересів України і забезпечення міжнародної безпеки в чорноморському регіоні в умовах триваючої збройної агресії РФ та шляхи їх вирішення”.

Особливістю семінару було те, що він проводився он-лайн як складова Міжнародного наукового форуму “Морська стратегія держави, розвиток та реалізація морського потенціалу України”, який щорічно проводиться університетом.

Метою заходу було обговорення проблемних питань захисту національних інтересів України і забезпечення міжнародної безпеки в Чорноморському регіоні в умовах триваючої збройної агресії РФ та визначення шляхів їх вирішення.

У науково-практичному семінарі взяли участь представники Департаменту воєнної політики, стратегічного планування Міністерства оборони України, Національного інституту стратегічних досліджень, Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України, громадських організацій у сфері безпеки та оборони, науково-педагогічні та наукові працівники, ад’юнкти, слухачі Національного університету оборони України імені Івана Черняховського.

Під час заходу було розглянуто особливості гібридних дій РФ у Чорноморсько-Азовському регіоні та напрямки реагування на них.

У вступному слові до учасників заходу заступник начальника університету з наукової роботи генерал-майор Павло Щипанський наголосив на здобутках університету в дослідженні гібридних дій та визначив завдання науковцям для досягнення мети семінару.

У виступі начальника кафедри Військово-Морських Сил капітана 1 рангу Степана Яким’яка було зазначено, що в глобалізованому світі продовжуються ландшафтні зміни та з’являються нові виклики і загрози. Керівництво Росії продовжує агресивну зовнішню політику. Україна безпосередньо протистоїть збройній агресії РФ на суші та у Чорному й Азовському морях. Упродовж 2019-2020 років загрози міжнародній безпеці у Чорноморському регіоні продовжують зростати. У зв’язку з агресивними діями Росії загострюються виклики суверенітету чорноморських держав, міжнародному судноплавству, енергетичній безпеці.

Водночас, зростаюча діяльність НАТО в Чорноморському регіоні залишається найбільш впливовим чинником у стримуванні РФ.

Під час семінару відбулось жваве фахове обговорення існуючих проблемних питань і шляхів їх вирішення.

Учасниками семінару, що є відомими в Україні та світі експертами з питань Чорноморської безпеки та гібридних дій, було презентовано їхні останні напрацювання, публікації, зокрема аналітичні доповіді в даній предметній галузі.

За підсумками семінару усі надані рекомендації будуть втілені в освітній процес та опубліковані у збірнику матеріалів.