Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Стартували Курси офіцерів вищого керівного складу стратегічного рівня (L-4), Курси офіцерів об’єднаних штабів оперативного рівня (L-3) та Командно-штабні курси тактичного рівня (L-2)

  • >
  • >
  • >
  • Стартували Курси офіцерів вищого керівного складу стратегічного рівня (L-4), Курси офіцерів об’єднаних штабів оперативного рівня (L-3) та Командно-штабні курси тактичного рівня (L-2)
09.07.2020

09 липня 2020 року в університеті розпочато навчання на Курсі офіцерів вищого керівного складу стратегічного рівня (L-4), Курсі офіцерів об’єднаних штабів оперативного рівня (L-3) (англійською мовою) та Командно-штабному курсі тактичного рівня (L-2).

На навчання прибули офіцери з органів військового управління, установ, вищих військових навчальних закладів та військових частин Збройних Сил України.

Протягом наступних шести місяців слухачі Курсу офіцерів вищого керівного складу стратегічного рівня (L-4) опановуватимуть теоретичні основи діяльності лідерів стратегічного рівня, засади сучасних міжнародних відносин, стратегічне управління конфліктами, оборонний менеджмент, підготовку і застосування сил оборони для стримування й відсічі збройної агресії та методологічні підходи до формування стратегій для підвищення ефективності рішень, що приймаються під час виконання службових обов’язків.

Основною відмінністю курсу офіцерів об’єднаних штабів оперативного рівня (L-3) від нещодавно проведеного є те, що його частково буде проведено  англійською мовою. Підготовка на зазначеному курсі здійснюється з метою вивчення теоретичних основ діяльності лідерів оперативного рівня, здатних розв’язувати складні задачі і проблеми, що передбачають проведення досліджень, здійснення інновацій та характеризуються невизначеністю умов і вимог у галузі управління діями військових частин родів військ видів збройних сил у складі міжвидових угруповань військ (сил), планування та ведення операцій міжвидових угруповань військ органами військового управління оперативного (оперативно-тактичного) рівня, а також їх всебічного забезпечення під час спільного виконання ними завдань в операціях (бойових діях) та максимальної реалізації оперативних (бойових) можливостей угруповань військ (сил).

Зважаючи на поточну епідемічну ситуацію, пов’язану з розповсюдженням коронавірусної інфекції COVID-19, на підставі рішення Головнокомандувача Збройних Сил України освітній процес зі слухачами Курсу офіцерів об’єднаних штабів оперативного рівня L-3, окрім групи з мовою викладання англійською,  буде організовано у змішаній формі каскадним методом з одночасним перебуванням в університеті не більш двох навчальних груп слухачів даного курсу.  Один тиждень на місяць офіцери займатимуться безпосередньо під керівництвом викладачів в навчальному закладі та три тижні ‒ дистанційно у місцях проходження військової служби.

Проведення Командно-штабного курсу тактичного рівня Сухопутних військ (L-2) розпочалося в університеті вже вдруге. Курс (L-2) для представників цього виду орієнтований на вивчення порядку роботи посадових осіб під час планування та ведення бойових дій батальйону та бригади у операціях угруповань військ. Програма Курсу охоплює широкий спектр знань, якими повинен володіти офіцер, виконуючи обов’язки на посадах командира батальйону (дивізіону), начальника роду військ, офіцера штабу, начальника служби, заступника командира бригади.

Вперше в НУОУ розпочинається навчання слухачів на Командно-штабному курсі тактичного рівня (L-2) фахівців Повітряних Сил та Військово-Морських Сил.

Курс для представників Повітряних Сил має на меті забезпечити підготовку офіцерів для подальшого призначення на посади командирів батальйонів (дивізіонів, авіаційних ескадрилій), начальників родів військ і служб, офіцерів штабу, заступників командира бригад (полків) Повітряних Сил, офіцерів відділів (управлінь) повітряних командувань Повітряних Сил.

Метою Командно-штабного курсу Військово-Морських Сил (L-2) є підготовка офіцерів для подальшого призначення на посади командирів дивізіонів надводних кораблів, суден забезпечення, батальйонів, флагманських (дивізіонних) фахівців, начальників служб, офіцерів штабів оперативного й тактичного рівня Військово-Морських Сил. Курс орієнтований на вивчення порядку роботи посадових осіб під час планування та ведення бойових дій тактичних груп (угруповань) ВМС в операціях угруповань військ (сил). Програма курсу охоплює комплекс знань, якими повинен володіти офіцер, виконуючи обов’язки на зазначених вище посадах.

Завершення Курсів L-2, L-3, L-4 із захистом проєктів та підсумковою сесією плануються в Національному університеті оборони України на грудень 2020 року.

Після успішного закінчення навчання офіцери отримають свідоцтво встановленого зразка про відповідну освіту та здобуття професійної кваліфікації.