Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Розпочав роботу VІ Орієнтаційний курс Спільної політики безпеки і оборони ЄС

04.11.2019

VІ Орієнтаційний курс Спільної політики безпеки і оборони Європейського Союзу (CSDP Orientation Course) стартував у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського. Захід проводиться за сприяння Європейського коледжу безпеки та оборони. Минулого року НУОУ став Асоційованим партнером його мережі.

Для провідного вищого військового навчального закладу України проведення Орієнтаційного курсу є непересічною подією. Її важливість підкреслюється тим, що Курс є частиною навчальних програм підготовки військових фахівців оперативного-тактичного та оперативно-стратегічного рівнів.

У проведенні Орієнтаційного курсу Спільної політики безпеки і оборони Європейського Союзу беруть участь понад 600 учасників. Протягом тижня слухачі та науково-педагогічні працівники НУОУ матимуть можливість підвищити рівень поінформованості щодо Спільної політики безпеки та оборони ЄС. Серед іноземних доповідачів – високоповажні представники Європейського Союзу і країн-партнерів, зокрема, експерти Міністерства оборони та спорту Австрії, Європейської служби зовнішньої діяльності, Європейського коледжу безпеки та оборони (Австрія), Королівського Інституту міжнародних відносин (Бельгія), Центру стратегічних досліджень Syntagma (Іспанія), Національного університету Ірландії Мейнут, Ґрацького університету імені Карла і Франца (Австрія), Університету прикладних наук Лауреа (Фінляндія), Інституту європейської та безпекової політики (Австрія),  Лісабонського університету (Португалія). Крім цього, до Курсу залучатимуться іноземні слухачі – представники із, Молдови, Вірменії, Грузії.

Як зазначив, відкриваючи захід, перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак, планове проведення Орієнтаційного курсу СПБО ЄС, яке було започатковане з 2014 року,  свідчить про підтримку України країнами об’єднання.

‒ 2014 рік внаслідок агресії Російської Федерації проти України став переломний для архітектури європейської та світової безпеки. За роки, що минули, Європейський Союз ствердив себе не тільки як економічний та політичний союз європейських країн, але як провідна міжнародна безпекова організація, ‒ наголосив Іван Руснак. ‒ Міжнародний захід, який ми спільно проводимо з нашими іноземними партнерами, є засвідченням активної підтримки України з боку держав ЄС.

Також перший заступник очільника оборонного відомства додав, що та увага, яка приділяється керівництвом Європейського Союзу організації та проведенню Орієнтаційного курсу, переконливо доводить, що Україна не одна в своїй боротьбі.

‒ Ми надзвичайно високо цінуємо той факт, що наші друзі із Європейського Союзу не залишають Україну на самоті у цей скрутний для нас час. Час, коли наша держава продовжує протистояти військовій агресії з боку Російської Федерації. Тому хочу висловити всім країнам та інституціям ЄС слова вдячності за підтримку у забезпеченні територіальної цілісності і суверенітету нашої країни, ‒ сказав Іван Руснак.

За його словами, серед першочергових цілей політики національної безпеки визначені завдання реформувати сектор безпеки відповідно Угоди про асоціацією між Україною та ЄС. Тому робота в рамках Орієнтаційного курсу сприятиме поглибленню співпраці в освітній, політичній, економічній, воєнній та інформаційній сферах. 

Європейські прагнення України активно підтримує Австрія, чиє військове відомство є одним з ініціаторів та організаторів проведення заходу такого рівня у провідному вищому військовому навчальному закладі України.

‒ В процесі спільної роботи в Університеті ми маємо змогу отримати цінну інформації від українських колег щодо досвіду протидії  збройній та гібридній агресії, протистояння у конфлікті, що продовжується на сході України, та використовувати його у розв’язанні широкого кола питань зміцнення європейської та світової безпеки, ‒ зауважив голова Кабінету Міністерства оборони Австрії Арнольд Каммел.

Заступник голови Представництва ЄС в Україні Анніка Вайдеманн наголосила, що в складних умовах сучасної міжнародної обстановки Європейський Союз реформує спільну політику безпеки та оборони та удосконалює оборонний потенціал з метою забезпечення адекватного реагування на нові виклики та загрози. Вона, зокрема констатувала, що “сильна, демократична, суверенна і стабільна Україна, прихильна ідеалам демократії та європейського права, є ключем для забезпечення європейської безпеки”.

Директор  Орієнтаційного курсу СПБО ЄС Йохан Рейхл, який є постійним представником Директорату військового представництва ЄС та НАТО повідомив, що під час проведення Курсу завдяки новій та актуальній інформації з перших вуст слухачі матимуть змогу оновити власне бачення та розуміння сучасної геополітичної, воєнно-стратегічної ситуації на європейському континенті та за його межами, поглибити знання особливостей діяльності ЄС у безпековій та оборонній сферах та усвідомити його  роль у забезпеченні миру та стабільності.

Метою обговорення під час Курсу буде пошук спільних поглядів на сучасні проблеми європейської безпеки та перспективи подальшого розвитку взаємовідносин України та Європейського Союзу в контексті залучення до формування і реалізації СПБО.

Проведення Орієнтаційного курсу в Україні є беззаперечним свідченням підтримки нашої держави і допомоги їй з боку всієї європейської спільноти.