Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Слухачі університету взяли участь у проведенні уроків мужності для учнівської молоді

08.02.2019
Слухачі університету взяли участь у проведенні уроків мужності для учнівської молоді

«Під Крутами бій, під Крутами кров…

Про давню трагедію згадаю знов…

І пам'яті свічка горить не згаса

І 300 сердець – наша гордість, краса.»

Леонід Перфецький

Бій під Крутами – це пам’ятна, однак трагічна подія для України. 29 січня 1918 року близько 300 українських студентів віддали своє життя, аби захистити Київ від наступу більшовиків. Вони протистояли чотиритисячній армії радянських більшовиків під проводом есера Михайла Муравйова. Сучасним поколінням дуже важливо пам’ятати ці історичні події та формувати патріотичну свідомість громадян з юних літ.

28-29 січня 2019 року за сприяння керівництва Національного університету оборони України імені Івана Черняховського були організовані уроки мужності у навчальних закладах Солом’янського району міста Києва. Офіцери – слухачі університету, у яких вже є власний бойовий досвід, провели відповідні тематичні інформаційно-пропагандистські, військово-патріотичні та культурно-просвітницькі лекції для учнів середніх та старших класів.

Головною метою цих заходів було вшанування пам’яті героїв, які загинули під Крутами, а також розвинути мотивацію, спрямовану на підготовку до захисту Вітчизни, на прикладі подвигу студентів та виховати громадянські почуття.