Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Слухачі-першокурсники навчалися, як діяти в екстремальних умовах та вижити під час впливу негативних зовнішніх факторів

  • >
  • >
  • >
  • Слухачі-першокурсники навчалися, як діяти в екстремальних умовах та вижити під час впливу негативних зовнішніх факторів
03.07.2020

Досвід бойових дій, які вже шостий рік точаться  на сході України, показав, що військові завжди мають бути готовими до екстремальних ситуацій: надати допомогу пораненому товаришеві, в польових умовах добути питну воду, їжу, облаштувати укриття.

Аби навчити офіцерів подібних індивідуальних і колективних дій, які допоможуть вижити на полі бою, зберегти життя і здоров’я в екстремальних умовах бою та під час впливу негативних факторів зовнішнього середовища, в Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського для слухачів організовують комплексні заняття, які входять до Курсу витримки та виживання.

На сьогоднішній день університет оборони – єдиний в Україні ВВНЗ, який має власну водноспортивну базу. Саме тут проходять відповідну підготовку офіцери.

Кілька днів подібні Курс витримки та виживання тут проходили слухачі-першокурсники Магістерської програми оперативного рівня. Заняття були організовані кількома підрозділами навчального закладу – представниками Навчально-наукового інституту  фізичної культури та спортивно-оздоровчих технологій,  кафедр розвідки, оперативного та бойового забезпечення, застосування космічних систем та геоінформаційного забезпечення.

Для того, що провести Курс з найбільшою користю головну увагу слухачів було зосереджено на відпрацюванні питань розташування підрозділів та виживання в умовах лісової місцевості, способах евакуації поранених та надання першої медичної допомоги, орієнтування на місцевості, організацію переправи через водну перешкоду, дії підрозділу з розвідки та подолання мінно-вибухових загороджень.

Слухачам доводилося виконувати марш у складі тактичних груп у пішому порядку по лісовій місцевості за визначеним маршрутом, здійснювати пошукові дії, визначати схованки з боєприпасами, евакуювати поранених за допомогою підручних засобів, створювати проходи у мінно-вибухових загородженнях, облаштованих на береговій лінії, долати заболочені ділянки місцевості та водну перешкоду.

Також вони відпрацювали способи роздягання при раптовому потраплянні у воду та тренувалися утримуватися тривалий час на плаву.

Варто зазначити, що значна частина першокурсників є учасниками бойових дій, тож мали змогу згадати та застосувати власний досвід дій в екстремальних ситуаціях.

За відгуками слухачів, заняття під час Курсу витримки та виживання були організовані на високому рівні. Навички, які отримали офіцери, стануть їм у нагоді не лише під час проходження служби, а й у повсякденному житті.