Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

В університеті відбувся методологічний семінар “Сучасна візія підготовки доктора філософії в Україні”

  • >
  • >
  • >
  • В університеті відбувся методологічний семінар “Сучасна візія підготовки доктора філософії в Україні”
05.07.2019

4 липня 2019 року науково-педагогічними працівниками кафедри суспільних наук, представниками Національного агентства забезпечення якості вищої освіти та Комітету Верховної Ради України з питань освіти та науки було проведено методологічний семінар “Сучасна візія підготовки доктора філософії в Україні”. В ході проведення заходу основну увагу було зосереджено на обговоренні проблемних питань у підготовці докторів філософії, шляхах їх вирішення та перспективах на майбутнє.

У ході семінару було проведено дискусію щодо нових правил утворення спеціалізованих вчених рад для проведення експерименту з присудження ступеня доктора філософії. Під час дискусії  учасники семінару провели аналіз підготовки здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії та доктора наук у закладах вищої освіти. Представники Національного агентства забезпечення якості вищої освіти Бутенко Андрій та Назаров Іван звернули особливу увагу на створення нової системи забезпечення якості вищої освіти, питання акредитації освітніх програм доктора філософії, створення Галузевих експертних рад та порядок присудження наукових ступенів та оскарження рішень спеціалізованих вчених рад. Професор кафедри суспільних наук Вітченко Андрій проаналізував  підготовку доктора філософії у вищій школі України та звернув увагу на розбіжності у нормативних документах, що регламентують підготовку доктора філософії.

За результатами обговорення учасники семінару прийшли до висновку, що досягнуто позитивних змін на шляху забезпечення якості підготовки майбутніх докторів філософії, адже сучасна вища школа переживає найскладніші трансформаційні зміни за часи нашої незалежності.