Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Відбулася Міжнародна науково-практична конференція з морського права

05.07.2019

На заході обговорили наслідки порушень Російською Федерацією норм міжнародного права в Азово-Чорноморському регіоні. Окремо торкнулися теми виконання рішення Міжнародного трибуналу з морського права щодо повернення до України полонених військовослужбовців.

Серед доповідачів конференції були: директор Юридичного департаменту Міністерства оборони України Валерій Коваль, помічник командувача Військово-Морських Сил з правової роботи – начальник юридичної служби Леонід Залюбовський, координатор групи адвокатів Микола Полозов та представники посольств і провідні експерти іноземних держав. Із вступним словом виступив директор Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України генерал-майор Микола Садовський.

– Через інцидент, що стався 25 листопада 2018 року, Україна змушена була звернутися до Міжнародного трибуналу з морського права. Насамперед ми вимагали попередніх превентивних заходів. Зокрема звільнення трьох кораблів та команд і, відповідно, їх звільнення від подальшого кримінального переслідування. Трибунал погодився з нашою позицією, хоча його рішення дещо відрізнялося від того, що ми намагались отримати, – зазначив у своєму виступі полковник юстиції Леонід Залюбовський.

Аташе з питань оборони Італійської Республіки полковник Рікардо Крістоні:

– Існує суттєве занепокоєння щодо подальшої долі 24 українських моряків, які тримаються у полоні. Ми сподіваємося на позитивний розгляд цього питання і повернення моряків додому. Впевнений, дана конференція надасть додатковий стимул для всіх її учасників і допоможе краще зрозуміти зазначене питання.

Учасники конференції впевнені, що захід сприятиме правдивому інформуванню українського суспільства і міжнародної спільноти щодо питань неправомірних дій Російської Федерації в царині міжнародного морського права в Азово-Чорноморському регіоні.

@armyinform.com.ua