Повідом про корупцію
Кібершахрайство
Основне меню
Національний університет оборони України

У Національному університеті оборони започатковують новий проєкт з базової підготовки викладачів за стандартами НАТО

  • >
  • >
  • >
  • У Національному університеті оборони започатковують новий проєкт з базової підготовки викладачів за стандартами НАТО
30.10.2023

Про це повідомила начальник науково-методичного відділу Науково-методичного центру організації освітньої діяльності Національного університету оборони України полковник Ганна Каракуркчі.

– Національний університет оборони України на виконання завдань Концепції трансформації системи військової освіти реалізує проєкт з передачі командно-штабних курсів L-2 (Сухопутних військ, Повітряних Сил, Військово-Морських Сил) до військових закладів тактичного рівня. В рамках цього проєкту буде проведено Курс підвищення кваліфікації для викладачів. Підготовка викладача для роботи у системі професійної військової освіти потребує спеціалізованих підходів, які відрізняються від системи вищої освіти і базуються на питаннях якості планування, нових методах проведення навчальних занять. Для цього, як один з етапів підготовки  викладачів, за підтримки програми НАТО DEEP (Defence Education Enhancement Program – DEEP) ми започатковуємо проєкт – програму базової підготовки викладачів за стандартами НАТО із наступним переходом у Master Instructor Program, – зазначила Ганна Каракуркчі.

За її словами, для впровадження цієї програми є можливість запросити  певну кількість представників навчальних закладів не тільки Міноборони, а й інших структур сектору безпеки і оборони:

– І ми знаємо, що за підтримки НАТО DEEP ця програма вже достатньо поширена у закладах військової освіти. Є певна кількість особового складу, яка її пройшла. Безсумнівно, наш проєкт стосуватиметься базової підготовки, тому що це основи роботи, яку має проводити викладач в системі професійної військової освіти. А до основи вже буде додаватись безпосередньо підготовка з англійської мови. Тому що професійна військова освіта передбачає, що на певному етапі ми перейдемо повністю на викладання англійською. Також до базової підготовки будуть додаватись питання  планування і ухвалення рішень за стандартами НАТО. 

Ганна Каракуркчі подякувала іноземним партнерам України, які продовжують  підтримку закладів військової освіти та проводять підготовку наших викладачів в іноземних закладах. 

– Викладачі Національного університету оборони вже проходять курс процедур планування оперативного рівня OPP, де виступають як інструктори. Це наша амбітна мета – готувати викладачів так, щоб вони могли на рівні з викладачами іноземних закладів проводити заняття і досягати визначених цілей, що закладені у програми професійної військової освіти, – додала начальник науково-методичного відділу Науково-методичного центру організації освітньої діяльності Національного університету оборони України Ганна Каракуркчі.

За матеріалами інформаційного агенства Міністерства оборони України АрміяІnform