Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

У Житомирі представники університету беруть участь у регіональному семінарі з рівних прав та можливостей для жінок і чоловіків у ЗСУ

  • >
  • >
  • >
  • У Житомирі представники університету беруть участь у регіональному семінарі з рівних прав та можливостей для жінок і чоловіків у ЗСУ
17.11.2020

Дводенний регіональний семінар з рівних прав та можливостей для жінок і чоловіків у Збройних Силах України та інших ключових напрямів демократичного цивільного контролю над ЗС України організовано Координатором проектів ОБСЄ в Україні спільно з Міністерством оборони України.

Варто зазначити, що цьогоріч подібні семінари вже відбулися в Дніпрі, Харкові, Чернігові, Одесі та Львові. Наразі учасниками семінару стали військовослужбовці Житомирського гарнізону.

Як повідомили організатори, метою заходу є підвищення обізнаності офіцерів у питаннях рівності прав і можливостей жінок та чоловіків у війську, прав та свобод військовослужбовців, взаємодії збройних сил з громадянським суспільством.

–                   Ефективний демократичний цивільний контроль над сектором безпеки і оборони є характерною рисою сучасної демократичної держави, — зазначив менеджер проєктів у військово-політичній сфері Координатора проєктів ОБСЄ в Україні Олександр Гладкий. – У 2020 році головною темою спільного проєкту Міністерства оборони України та ОБСЄ є рівні права та можливості жінок і чоловіків у збройних силах. Протягом двох днів ми ознайомимо учасників семінару з основними напрямами та механізмами, за якими здійснюється демократичний цивільний контроль над збройними силами, а також в режимі інтерактивних сесій обговоримо існуючі проблемні питання, які стосуються забезпечення ґендерної рівності в українському війську та можливі шляхи щодо їх вирішення.

Перед учасниками семінару із доповідями виступають національні експерти ОБСЄ, представники громадських організацій, а також підготовлені тренери з числа офіцерів та цивільних працівників оборонного відомства, Генерального штабу ЗС України, Національного університету оборони України імені Івана Черняховського.

Зокрема, у перший день директор Департаменту соціального та гуманітарного забезпечення Міністерства оборони України Назім Агаєв розповів учасникам семінару про актуальні зміни в питаннях соціального забезпечення військовослужбовців. А під час інтерактивних сесій розглядалися питання ґендерної взаємодій персоналу в армії та обговорювалися переваги та виклики ґендерної інтеграції в українському війську.

Крім того, під час заходу радниця Головнокомандувача Збройних Сил України з ґендерних питань, національна експертка Вікторія Арнаутова презентувала робочу версію “Путівника з гендерної інтеграції у ЗСУ”, який стане у пригоді керівництву Міноборони та Генерального штабу, керівникам і командирам всіх рівнів Збройних Сил України, радникам та працівникам уповноважених підрозділів з ґендерних питань. Незабаром путівник представлять для широкого загалу на офіційному вебсайті Міністерства оборони України.

Протягом другого дня питання демократичного цивільного контролю над ЗСУ та стратегічних комунікацій висвітлить начальник навчально-наукового центру стратегічних комунікацій у сфері забезпечення національної безпеки та оборони Національного університету оборони України імені Івана Черняховського доктор наук з державного управління підполковник Ольга Сальнікова.

Окрім того, лекторами будуть розкриті питання забезпечення прав та свобод військовослужбовців ЗСУ, відбудеться презентація довідника “Основні права та свободи військовослужбовців Збройних Сил України”, а також обговорять питання взаємодії між збройними силами і громадянським суспільством.

Джерело: www.mil.gov.ua