Повідом про корупцію
Кібершахрайство
Основне меню
Національний університет оборони України

Укладено Угоду між Національним університетом оборони України та Шведським університетом оборони в рамках проєкту "Стратегічне лідерство у глобальній безпеці суспільства України"

  • >
  • >
  • >
  • Укладено Угоду між Національним університетом оборони України та Шведським університетом оборони в рамках проєкту "Стратегічне лідерство у глобальній безпеці суспільства України"
08.11.2023

В рамках договору про співпрацю відбулося онлайн-підписання угоди щодо проєкту "Стратегічне лідерство у глобальній безпеці суспільства України" між університетами оборони України та Швеції в особі начальника  Національного університету оборони України (НУОУ) генерал-полковника Михайла Коваля та віцеканцлера Шведського університету оборони (SEDU) Роберта Егнелла.

У квітні поточного року у Швеції відбулася зустріч високого рівня за участі директора Департаменту військової освіти та науки Міністерства оборони України Володимира Мірненка, заступника начальника Національного університету оборони України з навчальної роботи полковника Андрія Слюсаренка, начальника відділу міжнародного військового співробітництва НУОУ полковника Юрія Семенюка та віцеканцлера Шведського університету оборони Роберта Егнелла. Сторони домовилися про започаткування спільного проєкту "Стратегічне лідерство у глобальній безпеці суспільства України" (проєкт "SLP для України"). Проєкт реалізовуватиметься за підтримки Програми НАТО з удосконалення військової освіти (DEEP) та Консорціуму "Партнерство заради миру" (PfPC).  

Метою SLP є зміцнення цивільного, правоохоронного та військового стратегічного керівництва в Україні, яке працює у сфері кризового менеджменту та всеохоплюючої оборони. Крім того, проєкт має на меті максимізувати можливості для співпраці, налагодження контактів, навчання, обміну досвідом та досліджень, що сприятиме покращенню кризового управління Швецїї та України та всеохоплюючу оборону, й, таким чином, зробити внесок у європейську безпеку.

Угодою передбачена розробка, впровадження та організація тренінгів шведською стороною за участю цивільних та військових інструкторів з України. Ця робота відбуватиметься у тісній співпраці між SEDU та НУОУ та реалізовуватиметься на базі інституту «Вишкіл лідерів», який нещодавно започаткував свою роботу у складі Національного університету оборони України.  

Прогнозований період імплементації проєкту "SLP для України" – початок 2025 року. Проєкт складається з чотирьох етапів, які будуть реалізовані з урахуванням потреб України.