Повідом про корупцію
Кібершахрайство
Основне меню
Національний університет оборони України

Україна відкривається світу і переможе завдяки єдності - Міністр оборони України Резніков Олексій

28.09.2022

З кожним днем героїчного опору російській навалі Україна змінює ставлення до себе і дивує світ. Ми виборюємо для своєї країни майбутнє, яке насправді заслуговуємо. І отримуємо визнання.

Цьому є безліч підтверджень, серед яких – обкладинка впливового журналу Time. З неї промовляють про людей, події та явища, які дійсно важливі.

У травні на обкладинці Time з’явився Президент України Володимир Зеленський. Це був символ визнання незламності української держави, її захисників і захисниць, усього українського народу.

Адже у лютому багато хто прогнозував, що Київ захоплять за три дні, і навіть підштовхував українську владу до втечі. Але у найнебезпечніші години-дні-тижні усі, хто мав керувати обороною, на чолі з Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил України, гідно виконували свій обов’язок. Це був сигнал, що російські окупанти Україну не отримають.

У липні Time присвятив обкладинку Першій Леді України Олені Зеленській. Завдяки їй світ більше дізнався про людський вимір українського спротиву. Про тих, заради кого б’ються наші воїни. Про тих, хто підтримує наших воїнів у боротьбі.

У вересні обкладинку Time присвятили Головнокомандувачу ЗСУ генералу Валерію Залужному, з чим його щиро вітаю. Це – знакова подія, визнання його особистих досягнень. А також доказ захоплення, яке викликають сили оборони України. Насамперед - на тлі блискучої операції на Харківщині, яка без перебільшення вразила багатьох у світі.

На початку квітня, після звільнення околиць Києва і втечі російської орди, я вже говорив, що плани Кремля були зламані завдяки єдності українського народу, справжньому бойовому братерству усіх складових сил оборони, особистому внеску великої когорти наших військових.

Сьогодні я знову хочу підкреслити, що величезну роботу проводять заступники Головнокомандувача ЗСУ генерал-лейтенант Євген Мойсюк і генерал-полковник Микола Балан, начальник Генерального штабу ЗСУ, Герой України, генерал-лейтенант Сергій Шаптала. Та усі офіцери Генштабу.

Уже загальновідомі видатні досягнення Командувача Сухопутних військ ЗСУ, Героя України генерал-полковника Олександра Сирського. Який навесні успішно організував оборону столиці, а тепер очолює угрупування, яке дає відсіч окупантам на сході. Саме він командує вже згаданою операцією у Харківській області, під час якої усі побачили, що росіяни «перегруповуються» ще швидше, ніж роблять «жести доброї волі».

Наші Військово-Морські Сили під командуванням віце-адмірала Олексія Неїжпапи додали нових сенсів популярному тепер серед наших міжнародних партнерів тосту «За російський флот, до дна!». Вони знищили флагман російського флоту, що трапляється раз на століття. Це вже світова історія.

Повітряні Сили під командуванням генерал-лейтенанта Миколи Олещука давно рахують збиті російські літаки і гелікоптери на сотні. Наші пілоти і наші майстерні воїни зенітних ракетних військ стали справжнім зразком професіоналізму.

Вкрили себе славою наші десантники на чолі з Командувачем ДШВ генерал-майором Максимом Миргородським. Вони нездоланні в обороні і нестримні у наступі. Завжди перші! Наприклад, саме 80 ОДШБр вийшла перша на Оскіл!

Легендарними стали операції бійців ГУР МО під командуванням генерал-майора Кирила Буданова. Наша воєнна розвідка – вже світовий бренд. «Острів» поважають колеги у Європі і за океаном, боїться ворог.

Не відстають Сили спеціальних операцій під командуванням бригадного генерала Віктора Хоренка. І на передовій, і в тилу ворога бійці ССО пояснюють окупантам та колаборантам, чому напад на Україну був помилкою.

Командування медичних на чолі з генерал-майором Тетяною Остащенко та усі військові медики тримають свій фронт – б’ються за кожне життя, повертають здоров’я нашим захисникам і захисницям.

Невід’ємною складовою сил оборони є Національна гвардія України під командуванням генерал-лейтенанта Юрія Лебідя. Гвардійці тримають стрій з перших годин вторгнення, вони зустрічали перший ворожий десант у Гостомелі і досі героїчно воюють на різних ділянках фронту.

Ми пишаємося нашими прикордонниками, які під керівництвом Голови ДПСУ генерал-майора Сергія Дейнеко роблять усе можливе для відновлення територіальної цілісності України у міжнародно визнаних кордонах.

СБУ, Національна поліція, рятувальники ДСНС – усі працюють на перемогу.

За 7 місяців у нас є безліч прикладів особистого та колективного героїзму.

Маємо цілу плеяду комбатів і комбригів, таких як, скажімо, Герой України полковник Павло Федосенко, командир 92-ї окремої механізованої бригади, на прикладі яких будуть виховувати наступні покоління українських воїнів.

19-річний гвардієць Роман Гломба отримав найвищу нагороду – зірку Героя України. Він збив з ПЗРК «Ігла» вже 6 російських літаків.

Воїн 87-го протитанкового дивізіону 45-ї окремої артилерійської бригади Сергій Міщенко під час одного бою знищив 7 одиниць ворожої техніки, з них – 4 танки.

Один з бійців славетної 95-ї окремої десантно-штурмової бригади має на своєму рахунку 12 російських БПЛА «Орлан-10» і гелікоптер Ка-52, які він вразив з британського ПЗРК «Starstreak». Скромно представляється – Андрій, але вже нагороджений орденом «За мужність» ІІІ та ІІ ступенів.

Гарнізон міста Маріуполь самовіддано бився, щоб виграти для країни час, врятував сотні тисяч життів. Тепер ми робимо усе можливе, щоб повернути наших героїв додому. Кілька днів тому був черговий крок. І ми не зупинимось, доки не повернемо усіх.

Унікальність наших сил оборони та, зокрема, військового керівництва, у тому, що це потужна команда справжніх особистостей.

У ЗСУ генерал Залужний, Головнокомандувач ЗС України / CinC AF of Ukraine, як справжній лідер, підтримує ініціативу, дає можливість проявити себе командирам. Тому наша армія здатна діяти нешаблонно і робити сюрпризи ворогу. Кожен воїн є цінним, від кожного залежить спільний успіх.

Партнери бачать нашу єдність і стійкість, це є вагомим чинником, який дозволяє отримувати допомогу. Бо вселяє віру у нашу перемогу.

️І я щиро пишаюсь усіма нашими названими та неназваними героями!

Ми ще не раз здивуємо світ. Впевнений, що одна з наступних обкладинок Time буде присвячена нашим волонтерам або лікарям.

Але точно українцям.