Повідом про корупцію
Особливості декларування 2021
Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Університет презентував наукові досягнення на XVII Міжнародній спеціалізованій виставці “Зброя та безпека – 2021”

  • >
  • >
  • >
  • Університет презентував наукові досягнення на XVII Міжнародній спеціалізованій виставці “Зброя та безпека – 2021”
15.06.2021

У Міжнародному виставковому центрі стартувала ХVІI Міжнародна спеціалізована виставка “Зброя та Безпека – 2021”. Цьогоріч виставка – це 30 000 квадратних метрів найновіших розробок у сфері оборони та авіакосмічної галузі, які представляють 332 компанії, серед яких 35 іноземних з 13 країн світу.

Урочисте відкриття масштабного заходу відбувалось за участі Головнокомандувача Збройних Сил України генерал-полковника Руслана Хомчака, начальника Генерального штабу ЗС України генерал-лейтенанта Сергія Корнійчука та Віце-прем’єр-міністра України – Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Олега Уруського, які привітали учасників та підкреслили важливість проведення подібних заходів для розвитку вітчизняного оборонно-промислового комплексу.

Вже традиційно на Міжнародній виставці презентує свої напрацювання Національний університет оборони України імені Івана Черняховського. Цього року науковці університету під час виставки демонструють свої досягнення та результати досліджень в напрямах розвитку навчальної автоматизованої системи управління військами “Славутич” та випробувань засобів індивідуального та колективного бронезахисту.

Варто зазначити, що АСУВ “Славутич” ініціативно створена у Національному університеті оброни України імені Івана Черняховського і використовується для підвищення ефективності управління військами (силами) та якості освітнього процесу. Її унікальністю є здатність забезпечувати в умовах навчання автоматизацію основних функцій управління військами (силами). Вона включає одинадцять взаємодіючих та інтероперабельних функціональних і забезпечуючих підсистем, а також необмежену кількість спеціалізованих автоматизованих робочих місць. АСУВ “Славутич” може налаштуватися для роботи будь-яких органів управління від стратегічного до тактичного (бригада, батальйон) рівнів.

У свою чергу, науково-випробувальним відділом університету проведено близько 1000 балістичних випробувань нових і модернізованих зразків індивідуального та колективного бронезахисту (бронематеріалів, бронежилетів, балістичних підпорів, захисних шоломів, окулярів, захисних масок та захисту від осколків) для Міністерства оборони України, інших складових сил оборони України, виробників продукції бронезахисту військового призначення, науково-дослідних установ та інших держаних установ. Саме завдяки цим випробуванням виявлена значна кількість  виробів, які не відповідали заявленим класам захисту, що дало змогу уникнути постачання неякісної продукції.

Керівництво Збройних Сил України оглянуло експозицію університету і більш детально ознайомилось з результатами досліджень.

У 2021 році вперше на виставці будуть також представлені розробки всесвітньо відомого бразильського авіабудівного конгломерату “Embraer” та американської компанії “Lokheed Martin”, яка згідно з даними SIPRI (Стокгольмського міжнародного інституту досліджень проблем миру) є першою у світовому топ-100 рейтингу компаній за обсягами продажів озброєння та військових послуг у 2019 році. Цікавим фактом є те, що також вперше презентуватиме свої напрацювання компанія вихідця з України бізнесмена Максима Полякова, що має контракти з НАСА на доставку вантажів на Місяць в рамках програми CLPS проекту Артеміда, під назвою “Firefly Aerospace Inc”. Свою експозицію щодо спроможностей Національного координаційного центру кібербезпеки також представить Рада Національної безпеки і оборони України.

У рамках ділової програми планується проведення понад 20-ти змістовних заходів різних форматів. Це, зокрема, семінар на тему «Досвід проведення балістичних випробувань засобів індивідуального та колективного бронезахисту», який проведуть науковці Національного університету оборони України, фінал п'ятого конкурсу інженерних стартапів у сферах космічних технологій та активної біоелектроніки “Vernadsky Challenge”, Міжнародна науково‑практична конференція «Актуальні проблеми розвитку авіаційної техніки» та багато інших подій.