Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Відбувся відбувся круглий стіл за участю Надзвичайного і Повноважного Посла Великої Британії в Україні Джудіт Гоф та капітана 2 рангу Елеонор Стак

  • >
  • >
  • >
  • Відбувся відбувся круглий стіл за участю Надзвичайного і Повноважного Посла Великої Британії в Україні Джудіт Гоф та капітана 2 рангу Елеонор Стак
11.03.2019

Днями посольство Великобританії в Україні запросило до Києва колишнього командира військового корабля HMS Duncan капітана 2 рангу Елеонор Стак. (The Commanding Officer of HMS Duncan Commander Eleanor Stack). В рамках візиту поважна гостя відвідала Національний університет оборони України імені Івана Черняховського. За участю Надзвичайного і Повноважного Посла Великої Британії в Україні Джудіт Гоф відбувся круглий стіл на тему “Рівність серед керівництва збройних сил”.

У 2017 році Елеонор Стак вже була в Україні. Тоді вона прибула до Одеси як капітан флагманського корабля HMS “Дункан”. Саме цього року стався найнебезпечніший інцидент для корабля, коли 17 російських винищувачів кружляли над ним під час місії НАТО.

Під час зустрічі з керівництвом університету та слухачами лідерських курсів оперативно-стратегічного та оперативно-тактичного рівнів, які тривають в навчальному закладі, та слухачами інституту державного військового управління НУОУ напередодні Міжнародного дня прав жінок і миру пані Е.Стак поділилася своїми поглядами на роль жінок у Збройних Силах. Зокрема, вона розповіла про те, як відбувалося її становлення та професійне зростання під час служби у британському флоті. За її словами, у Британії жінки все частіше приходять служити в армію і займають як нижчі, так і керівні посади.

– У 90-і жінкам дозволили служити на королівському військово-морському флоті. Коли я була молодою, в армії не було жінок на керівних посадах, не було політики гендерної рівності. Зараз все більше жінок потрапляє на посади старших офіцерів, командирів, – пояснила Елеонор Стак.

Вона додала, що в її країні намагаються зробити так, щоб фахівці обіймали відповідні посади незалежно від статі. І зараз в Британії все більше жінок, які залишаються на службі, їх кількість зросла з 5% до 48%. Проте, на командному рівні всього 3% жінок.