Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Університет відвідав новопризначений стратегічний радник високого рівня від Литовської Республіки

  • >
  • >
  • >
  • Університет відвідав новопризначений стратегічний радник високого рівня від Литовської Республіки
21.06.2019

Національний університет оборони України імені Івана Черняховського відвідав новопризначений стратегічний радник високого рівня Комітету реформ Міністерства оборони України та Збройних Сил України від Литовської Республіки генерал-майор (у відставці) Віталіюс Вайкшнорас, у минулому – начальник Об’єднаного штабу Збройних Сил Литовської Республіки, військовий представником Литви в НАТО і ЄС.

В рамках візиту стратегічний радник зустрівся з заступником начальника університету з навчальної роботи генерал-майором Сергієм Салкуцаном.

Також у складі литовської делегації у зустрічі взяли участь аташе з питань оборони при Посольстві Литовської Республіки в Україні полковник Альгірдас Норкус та  радник НАТО з питань реформування військової освіти при Міністерстві оборони України підполковник Роландас Кішкіс.  

‒ Перед відбуттям до України, я спілкувався з Міністром оборони, Командувачем збройними силами, іншими високопосадовцями. І хочу висловити спільну думку – Литва готова й надалі всебічно сприяти розвитку військового потенціалу України. Також нам цікавий бойовий досвід вашої країни у протистоянні з Росією. Спільно ми зацікавлені в тому, щоб східна частина Європи була захищена та убезпечена, ‒ наголосив стратегічний радник Віталіюс Вайкшнорас.

У ході зустрічі сторони обговорили досвід реформування ЗС Литовської Республіки, хід трансформування системи управління ЗС України відповідно до стандартів НАТО та питання розвитку військової освіти.

Основну увагу було акцентовано на питаннях удосконалення системи військової освіти, подальші кроки щодо розвитку двостороннього військового співробітництва між навчальними закладами збройних сил обох країн. Зокрема, на спільних проектах, започаткованих Національним університетом оборони України, Балтійським оборонним коледжем та Литовською військовою академією імені генерала Йонаса Жямайтіса.