Повідом про корупцію
Особливості декларування 2021
Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Університет з робочим візитом відвідала делегація представників Національного оборонного коледжу Іраку

  • >
  • >
  • >
  • Університет з робочим візитом відвідала делегація представників Національного оборонного коледжу Іраку
14.01.2020

З 12 по 14 січня в університеті перебували представники Національного оборонного коледжу Оборонного університету військових досліджень Республіки Ірак.

У ході зустрічі, командування університету та іракська делегація активно обговорювали можливості щодо залучення українських військовослужбовців у ролі інструкторів програми DEEP в рамках діяльності Місії НАТО в Іраку для підготовки військовослужбовців ЗС Іраку.

Під час робочого візиту представники делегації мали змогу ознайомитися зі структурою та завданнями провідного вищого військового  навчального закладу України, пріоритетними питаннями удосконалення військової освіти та науки і обговорити питання підготовки військових фахівців.

‒ Освіта та підготовка офіцерів мають бути напряму пов’язані з його кар’єрою. Саме тому ми апробуємо та впроваджуємо новітні перспективні програми навчання для офіцерів, такі, як командно-штабний курс (L2), курс об’єднаних штабів оперативного рівня (L3) та курс вищого керівного складу стратегічного рівня (L4). У роботі ми широко використовуємо допомогу іноземних партнерів, адже без неї нам би було дуже складно реалізувати свій потенціал, ‒ наголосив під час зустрічі заступник начальника університету з навчальної роботи генерал-майор Сергій Салкуцан. 

У процесі співпраці стало цілком зрозуміло, що ті стратегічні виклики та проблеми, з якими стикається сьогодні Україна, є актуальними і у воєнно-політичному та суспільному житті Іраку.  

‒ Ми у дуже складній обстановці і маємо навчитися нею керувати. Такі візити допомагають нам удосконалити власну систему національної безпеки, використовуючи, зокрема, український досвід управління кризовими ситуаціями, ‒ зазначив під час зустрічі з командуванням університету начальник Національного оборонного коледжу Республіки Ірак генерал-майор Акіель Мустафа Махді Джассім Аль-Раммах.

Іноземних представників, зокрема, дуже зацікавив підхід щодо виховання доброчесності та протидії корупції, розроблений в університеті. Вони попрохали керівництво університету надати відповідні програми та рекомендації, адже, за словами начальника іракського військового вишу, питання корупції дуже гостро наразі стоїть в Іраці. Більше того, делегація заявила про необхідність залучення фахівців НУОУ у ролі інструкторів до навчання проведення таких курсів для військовослужбовців Іраку.

 Іншим важливим аспектом візиту стало ознайомлення іракської делегації зі структурою та завданнями центру дистанційного навчання. Як було зазначено, такий центр є надзвичайним інструментарієм для урізноманітнення та підвищення ефективності навчального процесу. Потрібно відходити від принципу закритості джерел інформації, адже це породжує інформаційний вакуум, який потім ворог заповнює вигідним для нього контентом. Тому представники іракського військового вишу були дуже зацікавленими в отриманні рекомендацій від НУОУ щодо створення власного центру дистанційного навчання.

Увазі представників делегації Іраку також був презентований центр імітаційного моделювання. Він є основним центром запровадження технологій імітаційного моделювання у Збройних Силах України. Завдяки технічному та технологічному обладнанню, а також фаховості представників університету, є можливість проводити командно-штабні навчання, моделюючи дії від окремого військовослужбовця до армійського корпусу. Це значно здешевлює та оптимізує процес підготовки управління підрозділами у реальних бойових діях. Тож, делегація висловила бажання до залучення іракських викладачів до проведення таких навчань, адже, за їх словами, саме такий спосіб підготовки офіцерів дозволить ґрунтовно розумітися як діяти у тій, чи іншій бойовій обстановці та дійсно скорочує час та ресурси, при цьому, підвищуючи ефективність.

У підсумку, сторони обмінялися досвідом та баченням щодо новітніх способів підготовки військових фахівців, а також висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю щодо зміцнення міжнародного партнерства, зокрема у галузі підготовки фахівців оборонних відомств обох держав.