Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Уроки з бойового досвіду визначали флотські фахівці – слухачі університету у ході військово-історичної гри

  • >
  • >
  • >
  • Уроки з бойового досвіду визначали флотські фахівці – слухачі університету у ході військово-історичної гри
03.12.2019

Відбувся перший етап військово-історичної гри зі слухачами НУОУ оперативного рівня підготовки – фахівцями Військово-Морських Сил за тематикою, пов’язаною із застосуванням військових частин та підрозділів флоту у ході триваючої збройної агресії Російської Федерації проти України, зокрема під час бойової діяльності в умовах проведення операції Об’єднаних сил на території держави.

До проведення гри залучені слухачі очної форми навчання командно-штабного інституту застосування військ (сил) університету, що навчаються за військово-морськими спеціалізаціями.

Враховуючи унікальність кожного бойового епізоду та загалом набутого бойового досвіду, під час даного навчального заходу слухачам надається можливість проаналізувати події, що відбувались в реальній обстановці, та у ролі відповідних посадових осіб виробити доцільний замисел виконання конкретного бойового завдання. Важливість такого заходу підготовки обумовлена такими чинниками: по-перше, даний комплекс навчальних занять є в теперішній час єдиним в університеті, який проводиться у формі власне військово-історичної гри; по-друге, гра проводиться за тими найважливішими епізодами застосування сил в умовах гібридних дій противника, про які ще тільки формується і опрацьовується систематизована історична база; по-третє, більшість слухачів університету, які залучені до гри, були учасниками тих історичних подій, на фоні яких відбувається гра.

Метою військово-історичної гри є поглиблення знань слухачів щодо досвіду застосування військових частин та підрозділів флоту, визначення висновків і уроків з нього, формування у них оперативно-тактичного мислення та творчого і системного підходу до вироблення рішень щодо застосування сил (військ). Окрім того, під час гри традиційно передбачено досягнення низки дослідницьких цілей, зокрема: узагальнення нових відомостей про історичні факти від учасників подій, здійснення часткової реконструкції визначених оперативно-тактичних  епізодів, уточнення раніше визначених уроків з бойового досвіду та їх впровадження у підготовку сил (військ). 

– В умовах триваючої збройної агресії РФ проти України одним з нагальних заходів є постійне вивчення накопиченого бойового досвіду та його використання у бойовій діяльності. У підготовці слухачів в університеті військово-історична гра розглядається як один з найбільш ефективних засобів вивчення набутого досвіду, тому бачиться доцільним розширення її використання у системі навчальних заходів, – наголосив у ході першого етапу гри її керівник – начальник кафедри Військово-Морських Сил університету капітан 1 рангу Степан Яким’як.

Як засвідчує досвід підготовки флотських фахівців в університеті,  військово-історична гра є непересічною подією у системі освітніх заходів та дозволяє значно підвищити спроможності офіцерів з прийняття обґрунтованих рішень і, таким чином, сприяє підвищенню ефективності професійного зростання слухачів.  З огляду на зазначене використання військово-історичної гри є корисним для підготовки персоналу та потребує подальшого удосконалення і розширення масштабів впровадження у підготовку фахівців сил оборони України.