Повідом про корупцію
Особливості декларування 2021
Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

В Україні стартував пілотний проект командно-штабної гри “Кіберджура”

08.10.2020

Уперше в щорічний план заходів Місяця кібербезпеки в Україні, що проходить у рамках загальноєвропейського проєкту, включено захід національно-патріотичного виховання учнівської і студентської молоді «Кіберджура». Серед пріоритетів КШГ: впровадження сучасних інформаційних технологій у школах у рамках Глобального проєкту модернізації освіти у світі; створення шкільних інтегрованих уроків «Інформатика – географія – предметна область» засобами Esri Story Maps.

Автори «Кіберджури» — співзасновник «Джури» Борис Скребцов та віцепрезидент Міжнародної академії інформатики Іван Галенко, їхню ідею підтримали фахівці РНБОУ та Антикризового центру кібернетичного захисту бізнесу при ТПП України.

Національний університет оборони України імені Івана Черняховського залучився до зазначеного заходу. З метою впровадження на всеукраїнському рівні командно-штабної гри «Кіберджура» заступник начальника Національного університету оборони України з навчальної роботи генерал-майор Сергій Салкуцан прийняв участь у створенні навчальних матеріалів для досягнення цілей та завдань зазначеного проєкту. На мій погляд, «Кіберджура» на базі автоматизованої системи управління військами «Славутич» у цивільному житті буде надзвичайно корисною. Адже система достатньо різнопланова й дозволяє виконувати цілий спектр завдань, багато з яких можна використати у вирішенні цивільних завдань, пов’язаних з територіальною обороною, ліквідацією наслідків техногенних катастроф тощо. А завдяки роботі колективу, який працює над удосконаленням цієї системи, кількість задач та функціональних підсистем постійно зростає, ‒ зазначив Сергій Салкуцан.