Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

В університеті підсумували результати діяльності за 2019 рік

27.12.2019

Традиційно напередодні Нового року та Різдва Христового у провідному вищому військовому закладі держави було підбито підсумки діяльності за 2019 рік.

‒ Найнадійніший спосіб зберегти кордони держави та гарантувати її безпеку – це освіта та підготовка майбутніх військових керівників-професіоналів, ‒ зазначив начальник університету генерал-лейтенант Анатолій Сиротенко.

Начальник університету підкреслив, що 2019 рік був сповнений прогресивних змін та новітніх проектів. Серед них, у співпраці з експертами з країн-членів НАТО була розроблена візія розвитку системи професійної військової освіти в університеті на тактичному, оперативному та стратегічному рівнях. При цьому освітні програми всіх трьох рівнів адаптовані до логіки навчання у військових навчальних закладах країн-членів НАТО, зокрема – у Балтійському оборонному коледжі. Абсолютно нового досвіду набуто під час проведення пілотного курсу в рамках школи оборонного менеджменту. Принциповою відмінністю підходів, покладених в основу розроблюваних програм є те, що вони базуються на теорії та фундаментальних принципах лідерства та орієнтовані на виховання лідерських компетенцій офіцерів у широкому контексті.

 Для тактичного, оперативного та стратегічного рівнів розроблено програми командно-штабного курсу, курсу об’єднаних штабів оперативного рівня та курсу вищого керівного складу відповідно. У процесі цієї роботи вперше використано досвід розроблення зазначених програм у тісній співпраці із закордонними партнерами.

Суттєво змінено формат практично усіх навчальних занять. Розпочато експеримент із запровадження перспективної магістерської програми оперативного рівня. Вперше було організовано навчання слухачів оперативного рівня в об’єднаних (міжвидових) групах. Здійснено повноцінний самостійний прийом курсантів до навчально-наукового інституту фізичної культури та спортивно-оздоровчих технологій.

 Отримала розвиток практика залучення до навчальних занять зі слухачами іноземних партнерів. Крім того, використовуючи досвід підготовки інструкторів та розроблення навчальних програм в рамках Програми DEEP-Ukraine, у поточному році вперше проведено низку виїзних курсів за актуальною тематикою у військових вишах тактичного рівня.

У поточному році було проведено 127 наукових конференцій та семінарів різного рівня.

Організовано зустріч та прийом понад 200 іноземних делегацій, що яскраво характеризує прагнення колективу до розвитку на основі обміну досвідом та встановлення міцних партнерських стосунків.

Ремонтні роботи різного обсягу складності проведено у навчальних корпусах, на КПП, в поліклініці, логістиці, управлінні університету, блоці поточних аудиторій, їдальні, ЦВСД, парку та на інших об’єктах інфраструктури університету, відкрито оновлену спортивну залу.

Згідно результатів річної діяльності було визначено кращі структурні підрозділи університету 2019 року: серед інститутів ‒ інститут забезпечення військ (сил) та інформаційних технологій, який очолює полковник Олександр Мацько. Право бути кращим серед центрів здобув центр воєнно-стратегічних досліджень, під керівництвом полковника Анатолія Павліковського. Кращою кафедрою університету стала кафедра сухопутних військ командно-штабного інституту застосування військ (сил), начальник кафедри полковник Дмитро Музиченко. Кращим структурним підрозділом управління і забезпечення визнано управління персоналу, начальником якого є полковник Рустам Могилевський. Керівники даних підрозділів були нагороджені почесними дипломами, перехідними кубками та цінними подарунками. 

Начальником університету було також визначено конкретні плани та завдання на майбутній 2020 рік. Серед них: забезпечити якісну освіту, зосереджену на стратегічному контексті; продовжити оптимізацію освітніх та наукових структур для досягнення синергії в освітньому процесі; розвивати навчальний та науково-дослідницький потенціал, включаючи розвиток міжнародної співпраці; зберігати та покращувати репутацію університету як провідного та системоутворюючого закладу в системі професійної військової освіти держави та інші. Більше того, розпочати вже у січні 2020 року пілотний командно-штабний курс для Сухопутних військ, а у липні провести аналогічні курси для фахівців Повітряних Сил та Військово-Морських Сил.

‒ Здобуті результати є продуктом кропіткої роботи колективу університету протягом року, що минає в контексті реалізації глобального завдання – збереження провідних позицій університету як основного вищого військового навчального закладу нашої держави. І цей рік напруженої роботи – лише чергова сходинка на тривалому шляху змін та досягнення досконалості, ‒ підсумував генерал-лейтенант Анатолій Сиротенко.

Після виступу начальника університету, кращих представників підрозділів було нагороджено державними та відомчими відзнаками.

Традиційно, родини, у яких в 2019 році народилися діти, привітали з чудовою подією та вручили подарунки, а колектив оркестру університету привітав усіх присутніх з прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим.