Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

В університеті проведено науково-практичну конференцію “Філософсько-соціологічні та психолого-педагогічні проблеми підготовки особистості до виконання завдань в особливих умовах”

  • >
  • >
  • >
  • В університеті проведено науково-практичну конференцію “Філософсько-соціологічні та психолого-педагогічні проблеми підготовки особистості до виконання завдань в особливих умовах”
06.11.2020

5 листопада 2020 року в університеті проходила у режимі он-лайн науково-практична конференція на тему “Філософсько-соціологічні та психолого-педагогічні проблеми підготовки особистості до виконання завдань в особливих умовах”. Організатором заходу виступив гуманітарний інститут університету, зокрема, фахівці кафедри суспільних наук.

Від імені командування, наукових та науково-педагогічних працівників та від себе особисто всіх учасників конференції привітав заступник начальника університету генерал-майор Сергій Поздишев, наголосив на важливості проведення таких заходів у сучасних умовах та налаштував на плідну і ефективну роботу.

Конференція ініційована за участі фахівців Міністерства оборони України, Головного управління морально-психологічного забезпечення ЗС України, Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, Національної академії педагогічних наук України та Інституту психології імені Г.С. Костюка, об’єднала представників різних силових відомств, вищих навчальних закладів, наукових установ від курсантів до докторів наук.

Під час заходу особлива увага приділялася питанням психологічних викликів та проблем, які виникають у військовослужбовців в умовах проведення бойових дій. Так, тимчасово виконуючий обов’язки начальника Головного управління МПЗ ЗС України полковник Володимир Яцентюк під час свого виступу звернув увагу учасників на особливості психологічного забезпечення військовослужбовців, які безпосередньо виконують завдання у бойових умовах. У свою чергу, начальник гуманітарного інституту НУОУ полковник Василь Осьодло розкрив тему прогнозування стресостійкості військовослужбовців у підготовчому періоді. Крім того, були також розглянуті такі актуальні питання, як психологія поведінки особистості в умовах небезпеки, явище посттравматичного стресового розладу чи посттравматичного зростання, важливості психотерапії та підвищення стресовитривалості у військових і багато інших.

Другим етапом конференції стала робота у секційних засіданнях, під час якої більш детально були розглянуті та обговорені такі теми, як морально-психологічне забезпечення підготовки та ведення операцій (бойових дій), вивчено актуальні проблеми психологічної допомоги та реабілітації учасників бойових дій, актуальні проблеми підготовки фахівців вищої військової школи та проблемні питання правового забезпечення соціальних гарантій учасникам бойових дій.

Конференція виявилася доволі інформаційно та енергійно насиченою, адже учасники в он-лайн режимі мали змогу обмінятися знаннями та досвідом, а також дізнатися з перших вуст від фахівців необхідну інформацію щодо проблематики важливої для них теми. Жодне з визначених питань не залишилось поза увагою, тож кожен учасник отримав хороші враження та нові знання.