Повідом про корупцію
Особливості декларування 2021
Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

В університеті проведено військово-історичну гру з флотськими фахівцями за досвідом бойової діяльності в умовах збройної агресії Російської Федерації

  • >
  • >
  • >
  • В університеті проведено військово-історичну гру з флотськими фахівцями за досвідом бойової діяльності в умовах збройної агресії Російської Федерації
11.11.2021

В університеті відбулась військово-історична гра зі слухачами командно-штабного інституту застосування військ (сил) – фахівцями Військово-Морських Сил щодо застосування військових частин та підрозділів Військово-Морських Сил Збройних Сил України в умовах збройної агресії Російської Федерації проти України, у тому числі у ході захоплення противником Криму та проведення операції Об’єднаних сил (антитерористичної операції).

Військово-історична гра є унікальним і єдиним на даний час заходом в університеті, у ході якого слухачі занурюються у бойовий досвід та у ролі відповідних посадових осіб, опрацьовують ситуативні рішення на застосування сил (військ) в умовах найбільш важливих бойових епізодів, що мали місце у ході збройної агресії на морі та з морських напрямків.

Особливістю гри є те, що більшість слухачів, які залучені до заходу, були учасниками тих історичних подій, на фоні яких відбувається гра. Проведення гри методом занурення в оперативно-тактичну обстановку дозволяє слухачам заглибитись в реальні умови подій та, використовуючи уроки з досвіду, визначати більш доцільні рішення.

 Метою військово-історичної гри є поглиблення знань слухачів щодо досвіду застосування військових частин та підрозділів флоту, визначення висновків і уроків з нього, формування у них оперативно-тактичного мислення та творчого і системного підходу до вироблення рішень щодо застосування сил (військ).

Поруч з навчальною метою, проведенням гри досягненні певні дослідницькі цілі, зокрема: збір та узагальнення нових відомостей про історичні факти від учасників подій, здійснення часткової реконструкції визначених оперативно-тактичних  епізодів, уточнення раніше визначених уроків з бойового досвіду та їх впровадження у підготовку Військово-Морських Сил. 

– Військово-історична гра є унікальним засобом підготовки фахівців, використання якого забезпечує перенесення досвіду на сучасні та майбутні події. Адже відомо, що перемагає той, хто враховує уроки з набутого досвіду, – зазначив у вступному слові керівник гри – начальник кафедри Військово-Морських Сил університету капітан 1-го рангу Степан Яким’як.

Під час гри слухачами було опрацьовано низку ситуативних рішень щодо застосування військових частин в умовах захоплення противником Криму, ураження катерів Морської охорони Держприкордонслужби України в Азовському морі, перебазування військових кораблів до пунктів базування в Азовському морі, підтримання оперативного режиму у морських районах і захисту свободи судноплавства.

За відгуками слухачів та викладачів кафедри Військово-Морських Сил, що залучались до проведення військово-історичної гри, такий захід є надзвичайно корисним і потребує подальшого впровадження у підготовку фахівців сил оборони України.