Повідом про корупцію
Особливості декларування 2022
Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

В університеті проходитиме Орієнтаційний курс Спільної політики безпеки і оборони Європейського Союзу (CSDP)

  • >
  • >
  • >
  • В університеті проходитиме Орієнтаційний курс Спільної політики безпеки і оборони Європейського Союзу (CSDP)
23.10.2021

25 жовтня в Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського розпочне свою роботу черговий Орієнтаційний курс Спільної політики безпеки і оборони ЄС

Починаючи з 2014 року Європейський Союз, Австрія та Україна проводять “Європейський тиждень” у Національному університеті оборони України, що складається з трьох заходів, а саме: конференції з питань Спільної політики безпеки та оборони (СПБО), Орієнтаційного курсу у рамках СПБО та семінару випускників з питань СПБО.

Після короткої перерви у 2020 році, пов’язаної з пандемією коронавірусу, цього року “Європейський тиждень”  триватиме на базі НУОУ протягом п’яти днів.

Орієнтаційний курс СПБО є частиною програми Східного партнерства Європейського Союзу та охоплює усі його країни.

Традиційно захід організований Європейським коледжем безпеки та оборони (ESDC) за підтримки Міністерства оборони Австрії. Курс надає учасникам глибокі знання про ЄС, стратегії безпеки, структури та процедури СПБО а також розвиток потенціалу в європейському середовищі, місії та операції ОБСЄ. Останні два дні програми будуть присвячені регіональним аспектам та горизонтальним питанням, що стосуються СПБО.

Метою загального обговорення протягом Курсу є пошук поглядів на сучасні проблеми європейської безпеки та перспективи подальшого співробітництва України з Європейським Союзом.

Довідково

Ініціатива ЄС “Східне партнерство” (далі – СхП) започаткована у 2009 році в рамках Європейської політики сусідства.

«Східне партнерство» охоплює 28 держав-членів ЄС та шість східноєвропейських сусідів ЄС – Азербайджан, Білорусь, Вірменію, Грузію, Молдову та Україну. 

Поява СхП ознаменувала початок формального розмежування зовнішньополітичних підходів ЄС до відносин з південними та східними сусідами ЄС шляхом сприяння процесам реформ у державах-партнерах, у тому числі укладення угод про асоціацію, включаючи створення зони вільної торгівлі (ЗВТ), а також лібералізації візового режиму між ЄС та державами-партнерами.

Традиційно Національний університет оборони України імені Івана Черняховського  бере активну участь в розвитку міжнародної складової з метою подальшого удосконалення освітнього процесу, імплементації стандартів НАТО у зміст навчання та запровадження кращих підходів до організації освітнього процесу за досвідом країн-партнерів.