Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

В університеті триває підготовка військових спостерігачів ООН

19.09.2019

В навчально-науковому центрі міжнародної миротворчої діяльності триває курс “Військовий спостерігач ООН”, який включає теоретичну та практичну підготовку за стандартами Департаменту операцій з підтримання миру ООН. Наразі підготовку проходить 21 офіцер Збройних Сил України.

Теоретична частина курсу охоплює весь комплекс питань щодо набуття необхідних знань та навиків для виконання обов’язків військового спостерігача у місіях ООН. Для цього широко використовуються інтерактивні методики навчання та програми дистанційного навчання. Для ознайомлення з тематикою співпраці в місіях з міжнародними організаціями для проведення окремих занять запрошувались представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста та Міжнародної організації з міграції.

Вперше під час курсу були проведені заняття старшим радником з військових питань центру з питань захисту цивільного населення Сергієм Дьомою в умовах конфлікту в Україні (CIVIC). Слухачі мали змогу ознайомитися з роллю, завданнями та підходами у роботі центру як на території України,  так і в контексті миротворчої діяльності у гарячих точках світу. Для закріплення теоретичних положень були опрацьовані кейси за найбільш типовими проблемними питаннями.

Практична частина курсу проводитиметься на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, де слухачі курсу матимуть змогу попрактикуватися у виконанні обов’язків військового спостерігача ООН за відповідними сценаріями в умовах наближених до реальних.