Повідом про корупцію
Особливості декларування 2021
Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

В університеті триває підготовка військових спостерігачів ООН

18.02.2021

У навчально-науковому центрі підготовки офіцерів для багатонаціональних штабів (ННЦПОБНШ) триває курс “Військовий спостерігач ООН”. Курс включає теоретичну та практичну підготовку слухачів з урахуванням стандартів визначених Департаментом миротворчих операцій ООН (ДМО ООН).

Теоретична підготовка курсу охоплює вивчення комплексу питань, необхідних для розуміння обов’язків військового спостерігача у місіях ООН. Для цього протягом навчання використовуються інтерактивні методи та програми дистанційного навчання, запрошуються до викладання представники організацій, діяльність яких має відношення до тематик курсу.

Однією з пріоритетних тематик, визначених програмою підготовки ДМО ООН, є захист цивільного населення у конфлікті, яка наразі висвітлюється Олександром Оліфіровим, представником Центру з питань захисту цивільного населення (CIVIC).

Довідково: СIVIC це неприбуткова неурядова організація, що базується у Вашингтоні та була заснована в 2003 році Марлою Рузицькою, як Кампанія з підтримки невинних жертв конфлікту. CIVIC допомагає покращити захист цивільних осіб, які постраждали  у конфліктах, залучає інші організації для впровадження політики щодо зменшення шкоди цивільному населенню, сприяє питанням надання допомоги цивільним, які постраждали від конфлікту.

Представник СIVIC ознайомив слухачів курсу з досвідом співпраці CIVIC з міжнародними операціями з підтримання миру і безпеки під егідою ООН (MINUSMA у Малі, MONUSCO у Демократичній Республіці Конго, MINUSCA у Центральноафриканській Республіці та UNMISS у Південному Судані), провів практичні заняття з використанням можливих сценаріїв щодо забезпечення захисту цивільного населення миротворчим персоналом в місіях ООН.

Практична частина курсу надасть можливість слухачам підтвердити засвоєний теоретичний матеріал та виконати практичні вправи пов’язані з виконанням обов’язків військового спостерігача ООН за відповідними сценаріями в умовах, наближених до реальних.