Повідом про корупцію
Особливості декларування 2021
Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

В університеті відбулася І Міжнародна науково-практична конференція “Вибухонебезпечні предмети як елемент гібридних загроз: виклики та протидія”

  • >
  • >
  • >
  • В університеті відбулася І Міжнародна науково-практична конференція “Вибухонебезпечні предмети як елемент гібридних загроз: виклики та протидія”
28.04.2021

На базі інституту забезпечення військ (сил) та інформаційних технологій університету проведено І Міжнародну науково-практична конференція за темою “Вибухонебезпечні предмети як елемент гібридних загроз: виклики та протидія”. Захід відбувся за сприяння Програми НАТО “Удосконалення військової освіти” (DEEP –Defence Education Enhancement Program) та особистої підтримки директора програми пана Маріуша Соліса.

У зв’язку зі складними умовами, створеними всесвітньою пандемією COVID-19, конференція відбувалася у форматі онлайн за участі більш ніж 70 науковців та практиків сектору безпеки та оборони 10 країн світу: Республіки Азербайджан, Грецької Республіки, Грузії, Арабської Республіки Єгипет, Італійської Республіки, Канади, Республіки Польща, Республіки Сербія, Сполучених Штатів Америки, Федеративної Республіки Німеччина, України.

Метою веб-конференції було обговорення актуальних питань протидії вибухонебезпечним загрозам в умовах гібридної війни. В ході виступів учасниками конференції булирозглянуті питання аналізу стану системи протимінної діяльності в Україні, практики розслідування інцидентів із саморобними вибуховими пристроями, існуючі проблеми методики підготовки особового складу з питань протидії саморобним вибуховим пристроям та проблеми впровадження стандартів НАТО у сфері протимінної діяльності України.

Результати конференції в подальшому будуть враховані під час створення системи протимінної діяльності в Україні, під час удосконалення системи підготовки фахівців із розмінування та освітньому процесі ВВНЗ.

На майбутнє запропоновано шляхи міжнародного співробітництва, збереження та розвитку міжнародних зв’язків у сфері протимінної діяльності, а також можливості створення в Україні міжвідомчої системи координації, збору та аналізу інформації щодо терористичних загроз (випадків) із застосуванням саморобних вибухових пристроїв.