Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

В університеті відбулися урочисті заходи з нагоди випуску слухачів Курсів лідерства

26.06.2020

Сьогодні, 26 червня 2020 року, в університеті відбувся урочистий випуск понад 100 слухачів курсів лідерства стратегічного (L4), оперативного (L3) та, вперше, тактичного (L2) рівнів за участю керівництва Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України.

Серед присутніх поважних гостей привітати випускників з отриманням дипломів завітали перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак, заступник начальника Генерального штабу ЗС України генерал-лейтенант Радіон Тимошенко та заступник командувача Сухопутних військ ЗС України генерал-майор Олександр Голоднюк.

‒ Маю нагоду від Колегії оборонного відомства та особисто від  Міністра оборони України привітати випускників новітніх Курсів лідерства. Хочу зазначити, що ми робимо все для того, аби принципово змінити весь навчально-виховний процес, спрямовуючи наближення нашої системи підготовки військових фахівців до стандартів НАТО, ‒ розпочав урочистий випуск перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак. ‒ Завдяки науково-педагогічному складу Національному університету оборони України ви отримали всю необхідну інформацію, аби в подальшому реалізувати себе на відповідних посадах. Тож стрімкого вам кар’єрного зростання та наснаги у справі побудови боєздатних та потужних Збройних Сил України!

Ідея запровадження Курсів лідерства обумовлена змінами в системі військової освіти, розпочатих ще у 2018 році. Зокрема, нова система військової освіти передбачає широке використання досвіду підготовки офіцерських кадрів в системах військової освіти країн-членів НАТО. І вже з 2021 року університет планує повністю перейти на перспективну систему військової освіти, яка передбачає серйозну кореляцією з кар’єрою офіцера, коли кожному наступному призначенню на вищу посаду передує обов’язкове підвищення рівня військової освіти.

На рівні L-2 слухачі вивчали бригадну тематику, а на L-3 ‒ виключно оперативну: навчання відбувалося в об’єднаних, змішаних групах без урахування спеціалізації, оскільки за стандартами НАТО оперативний рівень передбачає ведення об’єднаних, міжвидових операцій і, відповідно, пов’язану з цим специфіку організації освітнього процесу. Відповідно, L-4 ‒ це стратегічний рівень, що базується на основах оборонного менеджменту, оборонного планування та прийнятті стратегічних рішень у безпековому секторі. Програма лідерських курсів для офіцерів за структурою та змістом ‒ це рівень сучасних бізнес-шкіл стратегічного менеджменту.

Під час навчання слухачі опанували навчальні програми, розроблені на основі вивчення потреб реалізації оборонної реформи в Україні та вимог до підготовки військових фахівців тактичної, оперативної та стратегічної ланок управління в сучасних умовах.

‒ У мене немає жодних сумнівів щодо того, що ви будете справжнім прикладом військової честі, доблесті, вірності військовій присязі та відображенням образу офіцера-лідера, які вкрай необхідні Збройним Силам в умовах сьогодення. Хочу побажати випускникам та всьому особовому складу університету міцного здоров’я, здійснення всіх задумів та щасливого життя! ‒ привітав випускників від імені командування Збройних Сил України заступник начальника Генерального штабу генерал-лейтенант Радіон Тимошенко.

По завершенню курсів офіцери здобули дипломи про професійну кваліфікацію – професіонал у сфері оборони, офіцер військового управління тактичного, оперативно-стратегічного (оперативно-тактичного) рівня та право обіймати посади відповідного рівня.