Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

В університеті відбувся перший випуск лейтенантів навчально-наукового інституту фізичної культури та спортивно-оздоровчих технологій

  • >
  • >
  • >
  • В університеті відбувся перший випуск лейтенантів навчально-наукового інституту фізичної культури та спортивно-оздоровчих технологій
19.06.2020

Сьогодні, 19 червня в університеті відбулася урочиста церемонія вручення дипломів першим випускникам навчально-наукового інституту фізичної культури та спортивно-оздоровчих технологій. 10 молодих офіцерів вже днями поповнять підрозділи Збройних Сил України.

‒ Ми є свідками історичної події – перший випуск фахівців тактичного рівня з фізичної підготовки та спорту у Збройних Силах України. У сучасних умовах такі професіонали на вагу золота, адже фізична підготовка – запорука збереження життя та здоров’я особового та успішного виконання бойових завдань, ‒ наголосив під час церемонії начальник Управління фізичної культури і спорту Міністерства оборони України Юрій Фіногенов.

10 юнаків розпочинали підготовку за своєю спеціальністю у Військовій академії міста Одеса та після закінчення 3-го курсу були переведені до університету. Вже у стінах провідного вишу країни вони удосконалили здобуті знання, отримали новий досвід та успішно пройшли комплексну атестацію на здобуття освітнього рівня “бакалавр”.

Привітати випускників також завітали легендарні діячі у сфері фізичної культури та спорту. Побажання та підтримку молодим лейтенантам висловили Президент спортивного комітету України Ілля Шевляк, Радник Державного секретаря Міністерства оборони України Дмитро Грищенко, який стояв у витоків створення навчально-наукового інституту фізичної культури та спортивно-оздоровчих технологій. До заходу також долучилися перший засновник кафедри теорії, методики та організації фізичної підготовки і спорту на базі Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Євгеній Анохін, який першим розпочав підготовку фахівців фізичної культури і спорту у 1993 році та кандидат наук з фізичного виховання та спорту Ігор Овчарук, який продовжив підготовку фахівців за даною спеціальністю з 2010 року під керівництвом, на той час, начальника військової академії в місті Одеса генерал-лейтенанта Анатолія Сиротенка.

‒ У вас сьогодні не просто свято. Вам не просто поклали на плечі золоті зірки ‒ вам поклали відповідальність. Ви ‒ наш перший випуск офіцерів тактичного рівня і маєте бути першими у всьому, адже на вас будуть рівнятися інші, ‒ зазначив під час церемонії начальник університету генерал-лейтенант Анатолій Сиротенко.

Запрошені почесні гості одноголосно закликали випускників максимально використовувати на практиці у подальшій офіцерській службі знання та навички, здобуті під час навчання в університеті. Адже, щоб бути в змозі виконувати поставлені завдання, зокрема, захищаючи територіальну цілісність та суверенітет своєї держави, потрібно, в першу чергу, бути до цього фізично готовим. Тому для військових фахівців фізичної культури та спорту має бути кредом забезпечення фізичної готовності підрозділів до бойової діяльності.

Днями новостворені лейтенанти приймуть свої перші посади у військах та приступлять до виконання вже нових, офіцерських обов’язків.