Повідом про корупцію
Особливості декларування 2021
Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

В університеті відбувся показ фотопроєктів “Сильні духом. Мами.” та “Погляд майбутнього”

19.02.2021

У стінах Національного університету оборони України імені Івана Черняховського протягом двох днів експонувалися фотовиставки, які об’єднані однією трагічною історією. Героями світлин, які увійшли до фотопроєктів стали рідні військовослужбовців Збройних Сил України, які в різні часи поклали життя, виконавши свій військовий обов’язок.

Фотопортрети, котрі не залишають байдужим нікого та вражають своєю глибиною, увійшли до експозиції “Сильні духом. Мами.” Героїні виставки ‒ мами з різних куточків України, які втратили синів на війні, але знайшли сили жити далі, стали підтримкою та прикладом для інших, займають активну громадянську позицію. Життя продовжується  – ось основний заклик, що зчитується зі світлин фотографа Мирослави Марциненко, та яскраво втілений завдяки прекрасним авторським головним уборам талановитої дизайнерки Ірини Підліпської.

Фотопроєкт “Сильні духом. Мами” ініційований Департаментом військового капеланства Патріаршої курії Української Греко-Католицької церкви та орієнтований на духовно-психологічнуї опіку, підтримку та реабілітацію родин загиблих військовослужбовців, вшанування пам’яті полеглих сучасних українських Героїв.

Зворушливі фотопортрети, які залишають глибокій слід в душі,  увійшли до фотопроєкту “Погляд майбутнього”, який організовано громадською організацією “Серця Кіборгів”.

Довідково: Громадська організація “Серця Кіборгів” була заснована у 2015 році. Організація офіційно опікується дітьми дошкільного та шкільного віку з усієї території України. Батьки цих дітей учасники АТО/ООС.

На світлинах  ‒ портрети дітей, батьки яких ‒ учасники бойових дій на сході України поклали своє життя на захист рідної землі.

Під кожною дитячою фотографією наведено вислів дитини про тата, про війну, яка забрала найдорожче та найрідніше…

Завдяки таким проектам, ми прагнемо зберегти пам’ять про українських воїнів, їх життя, інколи дуже коротке, але яскраве! Це один з варіантів підтримки сімей загиблих, це ліки для суспільства та колективної свідомості. Гучні слова “Герої не вмирають!” втілюються не просто пафосним висловом, вони стають “живим” словом, поки ми пам’ятаємо кожного…

Департамент військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ Громадська Організація «Серця Кіборгів»