Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

В університеті відбувся випуск слухачів оперативно-стратегічного та оперативно-тактичного рівнів підготовки

  • >
  • >
  • >
  • В університеті відбувся випуск слухачів оперативно-стратегічного та оперативно-тактичного рівнів підготовки
18.06.2020

Сьогодні, 18 червня у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського за участю керівного складу Міністерства оборони, Генерального штабу Збройних Сил України, представників дипломатичного корпусу відбувся урочистий випуск військових фахівців оперативно-стратегічного та оперативно-тактичного рівнів підготовки.

Наразі українська армія знаходиться в процесі докорінних змін та удосконалення. Керівництво Міністерства оборони України налаштоване радикально збільшити та покращити військовий потенціал нашого війська. І я впевнений, що університет виховує та випускає справжніх військових лідерів, які, завдяки набутим під час навчання знанням та навичкам, власному бойовому досвіду допоможуть втілити ці плани в реальність. Висловлюю вам слова підтримки та привітання від Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України та від себе особисто та щиро вірю у вас як у справжніх сучасних військових полководців!, ‒ розпочав урочисту церемонію вручення дипломів випускникам університету Міністр оборони України Андрій Таран.  

Зважаючи на діючі в країні карантинні обмеження, урочистий випуск слухачів проходив із дотриманням санітарних вимог та обмеженою кількістю учасників. Безпосередньо під час церемонії дипломи магістрів отримали близько 200 слухачів денної форми навчання. Решті, майже 500 офіцерам, які навчалися на заочній формі та проходили випускні випробовування у дистанційному форматі, дипломи будуть вручені за окремим планом.

Більшість випускників НУОУ – учасники бойових дій. Серед них – Герой України, командир легендарної 10 окремої гірсько-штурмової бригади полковник Василь Зубанич, а також командувач Десантно-штурмових військ Збройних Сил України генерал-лейтенант Євген Мойсюк.

Велика кількість слухачів випускного курсу університету удостоєні державних  та відомчих нагород.

За підсумками навчання та складання випускних випробувань 9 випускників отримали дипломи з відзнакою та золоту медаль, а саме полковник Владислав Ліщинський, майор Сергій Мельник, підполковник Олександр Глоба, майор Богдан Шкурат, майор Микола Чезлов, підполковник Андрій Тарашевський, полковник Руслан Грищук, майор Ростислав Пікуль та, в їх числі, військовослужбовець збройних сил Китайської Народної Республіки ‒ майор Ся Вей.

Ще 23 офіцери завершили навчання із дипломами з відзнакою.

За багаторічною традицією Надзвичайним і Повноважним Послом Великої Британії та Північної Ірландії в Україні кращому випускнику оперативно-стратегічного рівня, полковнику Владиславу Ліщинському було вручено перехідний меч королеви Великої Британії.

‒ Цей меч був вперше вручений начальником Штабу оборони Збройних Сил Великої Британії під час його візиту в Україну у 1996 році, таким чином започаткувавши традицію щорічного вручення. Для нас він символізує міцну дружбу та партнерство Великої Британії з Україною у сфері оборони, професійного військового розвитку та оборонного реформування. Важливе питання, яке стоїть на порядку денному, це підготовка військових лідерів. І ми завжди раді приймати у себе в Академії оборони слухачів та випускників університету, адже ми цінуємо високий рівень знань та реальний бойовий досвід, якими вони володіють, ‒ зазначила  Надзвичайний і Повноважений Посол Великої Британії та Північної Ірландії в Україні Мілінда Сіммонс.

Кращого випускника оперативно-тактичного рівня підготовки майора Сергія Мельника було удостоєно перехідною шаблею часів Богдана Хмельницького, яку вручив начальник Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенант Сергій Корнійчук та додав:

‒ Від імені керівного складу Збройних Сил України та себе особисто щиро вітаю випускників та весь багаточисельний університетський колектив з черговим випуском офіцерів оперативно-стратегічного та оперативно-тактичного рівнів підготовки. Служити Батьківщині, захищати свою Вітчизну і свій народ – найвища честь і найбільша відповідальність кожного з нас. Ви цю місію виконували в надзвичайно складних, в  тому числі і бойових умовах, і, вірю з честю продовжите виконувати на нових посадах.

В цей святковий день урочистості з нагоди випуску слухачів відбулися у всіх інститутах Національного університету. Дипломи магістрів випускникам оперативно-тактичного рівня вручили представники органів військового управління, структурних підрозділів Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України, командувачі видів та родів Збройних Сил України ‒ всі ті, хто є замовниками університету на підготовку профільних військових фахфівців. Вони звернулися до випускників із напутніми словами, привітали їх із завершенням такого важливого  життєвого етапу та побажали подальшого професійного зростання, а також завжди слідувати гаслові університету "Держава! Честь! Відвага! Перемога!!

Цього дня випуск військових професіоналів є дуже символічним, адже саме сьогодні Національний університет оборони України святкує свою 106-ту річницю з початку підготовки офіцерських кадрів. Тож керівництво оборонного відомства побажало багато чисельному колективу університету та усім випускникам наснаги, міцного здоров’я, незламного духу, успіхів в служінні своїй Батьківщині, в ім’я миру, спокою і благополуччя українського народу. Лише віра та правда, національна гідність та звитяга кожного патріота України дозволить побудувати процвітаючу державу та могутні Збройні Сили України.