Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Відбулася I Міжнародна науково-практична конференція “Стратегічні комунікації у сфері забезпечення національної безпеки та оборони: проблеми, досвід, перспективи”

  • >
  • >
  • >
  • Відбулася I Міжнародна науково-практична конференція “Стратегічні комунікації у сфері забезпечення національної безпеки та оборони: проблеми, досвід, перспективи”
01.10.2020

Сьогодні, 1 жовтня, відбулась I Міжнародна науково-практична конференція “Стратегічні комунікації у сфері забезпечення національної безпеки та оборони: проблеми, досвід, перспективи”, організована Національним університетом оборони України імені Івана Черняховського. Співорганізаторами конференції виступили Національна академія Національної гвардії України, Національна академія Державної прикордонної служби імені Богдана Хмельницького та Національна академія Служби безпеки України.

Активну участь у конференції взяли іноземні фахівці з питань стратегічних комунікацій, зокрема представник Об’єднаного університету спеціальних операцій, колишній радник при Міністерстві оборони України та Збройних Силах з питань стратегічних комунікацій від США Даг Джордан,  радник при Міністерстві оборони України з питань стратегічних комунікацій від США Девід Пол Бентон та екс-голова Комітету у закордонних справах Парламенту Литви, міжнародний експерт з Донбасу Альвідас Медалінскас.

Спікерами від сектору безпеки і оборони зі стратегічних комунікацій були начальник кафедри Національної академії Національної гвардії України Ірина Лисичкіна, начальник кафедри Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького Ігор Блощинський,  начальник кафедри Національної академії Служби безпеки України Марія Чеховська, завідувач навчально-наукової лабораторії Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ Олексій Бочковий, завідувачка кафедри Харківського національного економічний університета ім. С.Кузнеця Катерина Яресько, старший радник з військових питань Центру з питань захисту цивільного населення в умовах конфлікту (CIVIC) Сергій Дьома та представник навчально-наукового центру стратегічних комунікацій у сфері забезпечення національної безпеки та оборони полковник Віктор Шидлюх.

У рамках конференції відбулося 2 засідання, одне з яких проводилося англійською мовою. Модератором засідань була начальник кафедри стратегічних комунікацій полковник Ірина Іжутова.

Загалом участь у конференції взяли учасники із 27 установ та організацій зі всієї України за напрямком стратегічних комунікацій, серед яких 14 докторів наук та 59 кандидатів наук.

Учасники Міжнародної конференції обмінялися досвідом щодо впровадження стратегічних комунікацій в освітній процес вищих військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти), вищих навчальних закладів інших силових відомств та закладів вищої освіти України. Також, в ході роботи були визначені шляхи удосконалення розбудови системи стратегічних комунікацій в освітньому процесі. Учасники наголосили на важливості таких змін, зважаючи на сучасні виклики.

Про питання підготовки та підвищення кваліфікації за напрямком стратегічних комунікацій в Міністерстві оборони та Збройних Силах України ознайомила присутніх начальник навчально-наукового центру стратегічних комунікацій у сфері забезпечення національної безпеки та оборони підполковник Ольга Сальнікова.

Значущість конференції підкреслює і той факт, що вона відбувається у важливий момент для України, оскільки одним із завдань виконання окремих заходів оборонної реформи на середньострокову перспективу є реалізація проєкту “Cтратегічні комунікації”, а завдання із розбудови стратегічних комунікацій визначено у новій Стратегії національної безпеки України.

Завдання з підготовки особового складу зі стратегічних комунікацій покладено саме на навчально-науковий центр стратегічних комунікацій у сфері забезпечення національної безпеки та оборони у Річній національній програмі під егідою Комісії Україна-НАТО на 2020 рік.

За відгуками учасників конференції, подібний спільний міжнародний захід є важливим елементом в процесі розбудови стратегічних комунікацій у сфері забезпечення національної безпеки та оборони в галузі підготовки військовослужбовців та працівників сектору безпеки і оборони з урахуванням передового досвіду держав-членів НАТО.