Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

ІІІ Міжнародна науково-практична конференція, присвячена розвитку фізичної підготовки та спорту ЗС України, правоохоронних органів, рятувальних та інших спеціальних служб

  • >
  • >
  • >
  • ІІІ Міжнародна науково-практична конференція, присвячена розвитку фізичної підготовки та спорту ЗС України, правоохоронних органів, рятувальних та інших спеціальних служб
22.11.2019

В університеті протягом 21–22 листопада 2019 року проведено ІІІ Міжнародну науково-практичну конференцію на тему: “Сучасні тенденції та перспективи розвитку фізичної підготовки та спорту Збройних Сил України, правоохоронних органів, рятувальних та інших спеціальних служб на шляху євроатлантичної інтеграції України”.

У Конференції взяли участь представники Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, фахівці фізичної підготовки і спорту військ (сил) Збройних Сил України, інших структур сектору безпеки і оборони України, вищих військових навчальних закладів і військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти України, закладів вищої освіти України, спортивних федерацій України.  Загалом ‒ близько 200 учасників, з яких: чотири заслужених працівника освіти України; чотири заслужених працівників фізичної культури і спорту України; вісімнадцять докторів наук; п’ятдесят сім кандидатів наук; сімнадцять професорів; тридцять три доцента.

Захід присвячений обговоренню та визначенню головних напрямків удосконалення фізичної підготовки і спорту у Збройних Силах України, інших структурах сектору безпеки і оборони в умовах їх реформування та реалізації завдань щодо європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Роботу конференції відкрив кандидат психологічних наук, заступник начальника НУОУ з морально-психологічного забезпечення генерал-майор Сергій Поздишев. Користуючись нагодою,  привітав присутніх з Днем десантно-штурмових військ, відзначивши хоробрість та героїзм воїнів-десантників, виявлені у боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України. Також з Днем Гідності та Свободи, яке встановлене з метою віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року ‒ лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

Тимчасово виконуючий обов՚язки начальника Управління фізичної культури і спорту Міністерства оборони України кандидат наук з фізичного виховання полковник Григорій Сухорада оголосив звернення тимчасово виконуючого обов՚язки Міністра оборони України, доктора воєнних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України, лауреата державної премії в галузі науки і техніки Івана Руснака до учасників Конференції.

З вступним привітальним словом до присутніх звернувся ректор Державного університету фізичного виховання і спорту Республіки Молдова, доктор педагогічних наук, професор, заслужений тренер Республіки Молдова В՚ячеслав Манолакі.

Найбільшої уваги присутніх привернула до себе доповідь почесного президента Міжнародної асоціації вищих навчальних закладів фізичного виховання та спорту країн Східної Європи та Центральної Азії, доктора педагогічних наук, професора, академіка Української академії наук Володимира Платонова.

Віце-президент Національного олімпійського комітету України, доктор педагогічних наук, професор, академік Української академії наук Марія Булатова презентувала та подарувала навчально-науковому інституту фізичної культури та спортивно-оздоровчих технологій університету зібрання творів нашого видатного співвітчизника Олексія Дмитровича Бутовського ­– одного з ініціаторів відродження сучасного олімпійського руху наприкінці ХІХ століття.

В рамках міжнародного заходу іноземні гості, разом з курсантами навчально-наукового інституту фізичної культури та спортивно-оздоровчих технологій відвідали Залу пам’яті на території Міністерства оборони України. Під час щоденного ранкового церемоніалу вони поклали квіти до Стели Пам’яті та вшанували українських захисників, які цього дня у різні роки загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України.

За підсумками роботи Конференції одноголосним рішенням її учасників були прийняті пропозиції щодо подальшого удосконалення системи фізичної підготовки і спорту у Збройних Силах України, інших військових формуваннях утворених відповідно до Законів України, правоохоронних органах, рятувальних та інших спеціальних службах.