Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Відбулося спільне засідання з експертами програми НАТО DEEP з питань розвитку системи військової освіти України

  • >
  • >
  • >
  • Відбулося спільне засідання з експертами програми НАТО DEEP з питань розвитку системи військової освіти України
16.05.2019

Сьогодні, 16 травня, у Національному університеті оборони імені Івана Черняховського під головуванням першого заступника Міністра оборони України Івана Руснака та директора програми НАТО "Удосконалення військової освіти" DEEP пана Маріуша Соліса відбулося спільне засідання з питань розвитку системи військової освіти України, за участю представників оборонного відомства України та експертів Альянсу.

Заступник начальника університету полковник Валерій Доброгурський ознайомив іноземних партнерів із досягненнями НУОУ в освітній діяльності протягом 2018 - 2019 років, а також висловився про бачення щодо майбутньої співпраці.

Основним завданням зустрічі було підбиття підсумків реалізації заходів в рамках програми DEEP у 2018 році та визначення подальших пріоритетних напрямів співробітництва з Альянсом в рамках цієї програми. Ключовими ідеями для співпраці у розвитку освіти ЗС України стали, зокрема, розробка курсів лідерства, командно-штабних курсів для Сухопутних військ та Військово-Морських Сил ЗС України, які реалізовуватимуться в Національному університеті оборони України. При цьому враховуватиметься досвід військових освітніх закладів, які є партнерами університету. Приміром, певні елементи в побудові навчальної програми лідерських курсів взяті з Балтійського оборонного коледжу, командно-штабних курсів –  у Військовій академії Литовської Республіки.

– Співпраця в рамках DEEP є пріоритетним проектом для університету, і реалізація його складових повною мірою відповідає цілям і завданням оборонної реформи, яка триває в Україні, і беззаперечно торкається освіти, як основного елементу реформи, від якого залежить її успішність, – наголосив полковник Валерій Доброгурський.

В ході заходу сторони обмінялися думками щодо запровадження в університеті проекту "Школи оборонного менеджменту".

Експерти НАТО спільно з українськими колегами окреслили напрями подальшого співробітництва з Національним університетом оборони України в рамках програми "Удосконалення військової освіти": подальше впровадження лідерських курсів тактичного, оперативного і стратегічного рівнів, розроблення курсів "Кадровий менеджмент", "CIMIC", "Оперативне планування" для включення до змісту лідерських курсів, продовження та завершення розроблення власного курсу з підготовки (удосконалення) викладацького складу, продовження співраці з навчальними закладами країн-членів та партнерів НАТО, подальший розвиток системи дистанційного навчання із переходом до єдиної бази дитанційних ресурсів системи військової освіти.

Перспективні заходи є складовими переходу до нової системи професійної військової освіти держави, який заплановано завершити до 2021 року.