Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Відбувся круглий стіл за темою “Протидія гібридній війні на морі: уроки та перспективи”

25.02.2020

25 лютого в університеті відбувся круглий стіл за темою “Протидія гібридній війні на морі: уроки та перспективи”, організований кафедрою Військово-морських Сил НУОУ.

У заході взяли участь помічник Міністра оборони України капітан 1 рангу Андрій Риженко, представники Генерального штабу ЗС України, командування Військово-Морських Сил ЗС України, Урядового офісу координації європейської євроатлантичної інтеграції секретаріату Кабінету Міністрів України, Національного інституту стратегічних досліджень, командування, Державної прикордонної служби України, представники громадських організацій, наукові та науково-педагогічні працівники, слухачі Національного університету оборони України.

Присутніми на зібранні також були представники Центру інформації та документації НАТО в Україні, а також іноземні експерти із США, Великої Британії, Швеції, Литви, Румунії та Польщі.   

Круглий стіл було проведено в рамках Платформи Україна-НАТО щодо протидії гібридній війни, а також – дослідної роботи, яка ведеться в Національному університеті оборони України у співпраці з країнами-членами Альянсу з питань застосування Військово-Морських Сил у складі міжвідомчих сил (військ) в умовах гібридних дій Росії в Азовському регіоні.

Під час виступів та дискусій розглядалися питання сутності та змісту гібридних дій Росії, які велися у період з 2014 до 2016 року в Чорному та Азовському морі, висновки з аналізу загальної організації та порядку застосування сил і засобів гібридного впливу РФ на морі, основні уроки для України для країн-членів НАТО з досвіду ведення гібридних дії Російською Федерацією.

Крім цього, учасники мали змогу ознайомитися із перспективами нарощування військово-морських спроможностей ЗС України до 2023 року.

Матеріали круглого столу планується використовувати в ході підготовки до спільни навчань України та НАТО “Непорушна стійкість ‒ 2020” (Coherent Resilience 2020), які відбудуться у жовтні 2020 року в Одесі.