Повідом про корупцію
Особливості декларування 2022
Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Відбувся урочистий 30-й випуск слухачів оперативно-тактичного та оперативно-стратегічного рівнів підготовки

  • >
  • >
  • >
  • Відбувся урочистий 30-й випуск слухачів оперативно-тактичного та оперативно-стратегічного рівнів підготовки
18.06.2021

Сьогодні, 18 червня, у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського – подвійне свято. Цього дня навчальний заклад відзначає чергову річницю свого створення. І саме сьогодні тут відбулася найбільш знакова та знаменна подія року – черговий випуск слухачів оперативно-тактичного та оперативно-стратегічного рівнів підготовки.

В урочистостях взяв участь  Президент України – Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Володимир Зеленський.

Привітати випускників також прибули Міністр оборони України Андрій Таран, Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Руслан Хомчак, Начальник Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенант Сергій Корнійчук, командувачі видів Збройних Сил України, Надзвичайний і Повноважний Посол Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні пані Мелінда Сіммонс, керівництво структур сектору безпеки та оборони, представники духовенства.

Цьогоріч Національний університет оборони України випустив 730 високопрофесійних офіцерів-лідерів, які поповняють  лави Збройних Сил та інших силових структур.

‒ Серед випускників 603 є учасниками бойових дій. Це демонструє ваше постійне прагнення до постійного розвитку та бажання отримувати нові знання та уміння. І всі ми в умовах триваючої російської агресії розуміємо, як важливо нам не зупинятися, а постійно, щодня вдосконалюватися. Мова і про кожного окремо, і про наше військо загалом, ‒ наголосив Президент України.

Він зазначив, що сьогодні наше військо стає ще міцнішим завдяки випускникам Національного університету оборони України імені Івана Черняховського.

Глава держави висловив вдячність колективу навчального закладу, який багато років поспіль готує для нашої української армії добре підготовлених та освічених воїнів. Загалом це – 7,5 тисячі фахівців за часи Незалежності України. Більшість – Герої, учасники АТО/ООС на сході України.

В лавах сьогоднішніх випускників – полковник Сергій Собко, удостоєний звання Героя України.

Загалом за період війни в університеті пройшли навчання 12 Героїв України.

‒ Сьогодні саме вам український народ довірив захищати свободу, суверенітет, нашу незалежність – додав Володимир Зеленський. ‒ Вірю, що отримані вами знання допоможуть на цьому складному героїчному, переможному шляху. А дороговказом на ньому завжди будуть слова Гімну університету: «Для нас завжди пріоритет – держава, честь, відвага, перемога!»

Президент України – Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України вручив дипломи магістрів та нагрудні знаки “За відмінне закінчення вищого військового навчального закладу” кращим випускникам університету:  полковнику Михайлу Драпатаму, майорам Сергію Смоляку, Івану Русину, Наталії Русенко, Ользі Василенко, Олексію Луганському, Віктору Сокореву.

Від імені випускників університету виступив кращий випускник університету – слухач оперативно-стратегічного рівня підготовки полковник Михайло Драпатий, лицар орденів Богдана Хмельницького ІІ та ІІІ ст., колишній командир 58-ї омпбр:

‒ Ми, офіцери-випускники Національного університету оборони України, пишаємося тим, що є частиною потужних національних Збройних Сил, що здатні виконати найважливіші завдання із захисту Батьківщини. Пам’ятаємо, що погони, та отриманий після навчання диплом ‒ це, перш за все, відповідальність перед державою та усім народом України.

Полковнику Михайлу Драпатому за багаторічною традицією, як найкращому слухачу оперативно-стратегічного рівня підготовки,  перехідний меч королеви Великої Британії вручила Надзвичайний і Повноважений Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс. Вона, звертаючись до випускників зазначила, що шлях до великих посад починається саме в Національному університеті оборони України. 

Найкращого випускника оперативно-тактичного рівня підготовки, майора Сергія Смоляка, було удостоєно перехідною шаблею часів Богдана Хмельницького. Почесну зброю вручив офіцерові начальник Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенант Сергій Корнійчук.

Вітаючи винуватців свята, він наголосив, що на випускників університету покладаються великі надії:

‒ Ваш здобутий досвід і здобуті знання потрібні сьогодні в органах військового управління, у військах. Адже Збройні Сили України змінюються, змінюються підходи і принципи, які ґрунтуються на основах і принципах, які є в державах-членах НАТО. Ми переробили чимало доктринальних документів і змінюємо підходи в підготовці військ, у військові частини поступає новітнє озброєння і військова техніка, які потребують новітніх форм і способів застосування, яким навчались ви – випускники НУОУ. Адже ви маєте досвід, знання і бажання!

Благословив випускників на ратні справи та побажав миру, злагоди у родинах,  процвітання, міцності духу та Божих благословень Голова Синодального управління військового духовенства  Православної церкви України Митрополит Черкаський та Чигиринський Іоан (Яременко).

Хвилюючим стало прощання випускників університету із Бойовим прапором.  На завершення урочистостей присутнім було продемонстровано хореографічно-музичну композицію та виконано Гімн Національного університету оборони України імені Івана Черняховського. Щасливих винуватців урочистого дійства радо вітали їх рідні та близькі – гості свята. 

Університет пишається своїми випускниками! В добру путь! Віримо у вас! Віримо у перемогу!